Kot je za STA pojasnila predstavnica študentske skupine za ureditev pripravništva na področju socialnega varstva Patricija Vidonja, jim z ministrstva vnaprej niso sporočili predlogov rešitev, zato ne vedo, kaj pričakovati od današnjega sestanka. Njihove zahteve pa, kot je poudarila, ostajajo jasne: zahtevajo pripravništvo za 500 oseb, kolikor jih trenutno čaka na opravljanje pripravništva na tem področju, in dolgoročno ureditev tega področja.
Po njenih navedbah se bodo sestanka na ministrstvu, kjer dan prej tudi STA niso razkrili predlaganih rešitev, udeležili tudi predstavniki Socialne zbornice Slovenije, Fakultete za socialno delo Univerze v Ljubljani in Skupnosti centrov za socialno delo Slovenije.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Diplomanti fakultete za socialno delo morajo namreč za prijavo za delovno mesto socialnega delavca po zakonu opraviti strokovni izpit in pripravništvo. A slednjega ni mogoče opravljati, saj za to ni zagotovljenega denarja, prostovoljno pripravništvo pa je prepovedano. Zadnji razpis za pripravništva je bil objavljen leta 2013.
Od leta 1999 do 2008 se je pripravništvo financiralo preko javnih del in zavoda za zaposlovanje, od leta 2010 pa preko evropskih sredstev v okviru projekta socialne zbornice Pripravništvo. A evropskih sredstev za ta projekt že dve leti ni. Sredstva za pripravništva niso predvidena niti v proračunu za leto 2015.