Nekdanji pravosodni minister Zalar v sporočilu za medije Komisiji za preprečevanje korupcije (KPK) očita številne nezakonitosti v postopku nadzora nad zaposlitvijo Boštjana Škrleca na mesto generalnega direktorja vrhovnega državnega tožilstva. V tej zadevi je namreč KPK ugotovil koruptivno ravnanje nekdanjega ministra in aktualnega generalnega državnega tožilca Zvonka Fišerja.
Zalarja med drugim moti, da mu "v nasprotju z določbami zakona o upravnem postopku" kot obravnavani osebi KPK ni "niti poskusila vročiti ugotovitev", objavljenih na spletni strani. Po pregledu spisa pri KPK Zalar tudi ugotavlja, da se v njem "nahaja več dokumentacije o političnih pritiskih Vinka Gorenaka na KPK kot listin, ki jih je KPK uporabila kot dokaz".
Komisija je po njegovi oceni brez zakonskega pooblastila in v nasprotju s postopkovnimi navodili vrhovnega sodišča izvajala tajni dokazni postopek. Pogovor s pričami, ki jih je predlagal Zalar, je namreč po njegovih informacijah opravljala na prostem v eni od ljubljanskih kavarn. Zmotilo pa ga je tudi, da ga KPK ni zaslišala kot osebo, ki je obravnavana zaradi korupcije, čeprav ji je podal takšen dokazni predlog.
Na KPK so Zalarjeve očitke o nezakonitostih zavrnili. Kot so pojasnili, Zalarju ugotovitev iz poročila niso posredovali in jih tudi ne bodo. Skladno z zakonom o integriteti in preprečevanju korupcije in odločitvijo senata so namreč objavljene na spletni strani komisije. Na očitek, da KPK Zalarja ni zaslišal, pa odgovarjajo, da po zakonu komisija "lahko opravi razgovor z obravnavanimi osebami".
Navedb, da naj bi bila v spisu KPK dokumentacija o političnih pritiskih poslanca SDS Gorenaka na KPK, na komisiji niso komentirali. Kot so poudarili, pa je iz objavljenih zaključnih ugotovitev razvidno, na kateri dokumentaciji temelji odločitev senata. Podobno so odgovorili tudi na očitek o pogovorih s pričami po kavarnah.