Möderndorfer namreč pričakuje, da se s predlogom novele, ki ga pripravljajo v ZaAB, poraba alkohola ne bo povečevala, ampak se bo le preselila iz lokalov in z gostinskih vrtov z velikimi zasloni na športne prireditve.
S tem se bodo preselili tudi dobički iz zasebnih v javno blagajno - v proračune športnih klubov in zvez. Slednji pa ta prihodek, glede na varčevalne ukrepe države in občin in zaostrene gospodarske razmere, še kako potrebujejo, je prepričan poslanec Möderndorfer, sicer predsednik Košarkarskega kluba Union Olimpija. Poudarja tudi, da so obiskovalci športnih prireditev edini, ki jim je prepovedano na dogodku spiti pijačo ali dve, medtem ko obiskovalci kulturnih in prav vseh drugih dogodkov v Sloveniji ta "privilegij" imajo.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
In organizatorji prav vseh prireditev lahko iz tega financirajo svojo dejavnost, le športni organizatorji ne. Ta dobiček danes ostaja v zasebnih blagajnah in "če bi ministrica pogosteje obiskovala športne dogodke, o katerih je danes oblastniško sodila, bi to vedela", je zapisal v odzivu na današnji novinarsko konferenco ministrstva za zdravje, na kateri so izrazili nasprotovanje omilitvi prepovedi točenja alkohola na športnih prireditvah.
Tako je ministrica za zdravje Kolar Celarčeva danes dejala, da je proti omilitvi prepovedi točenja alkohola na športnih prireditvah, saj da ni primerno povezovati športa in alkohola, sploh ker so mnogi znani in vrhunski športniki zgled mladim. "Skrajni čas je, da se v Sloveniji zelo resno vprašamo in damo na tehtnico politično vprašanje - ali povečati dobiček določenih skupin, po drugi strani pa povečati finančno, socialno in zdravstveno breme za celotno družbo," se je dodala.