Zgodba o radarjih, katerih postavitev je jeseni 2012 v štajerski prestolnici zanetila proteste in s položaja odnesla takratnega župana Franca Kanglerja, že nekaj časa poteka v sodnih dvoranah.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Javni razpis za prenovo semaforjev v Mariboru naj bi bil, kot je navedeno v obtožnici, prirejen namreč tako, da je bila kot najugodnejši ponudnik izbrana družba Iskra Sistemi, vrednost posla pa se je z začetnih 5,6 milijona evrov precej podražila.
Na mariborskem okrožnem sodišču je pred dnevi manj kot pol ure trajal uvodni narok v pravdnem postopku, v katerem želi Mestna občina Maribor dokazati ničnost pogodbe za radarje med prejšnjim vodstvom občine in družbo Iskra Sistemi. Predstavnikov mestne občine in Iskre na sodišče sicer ni bilo, prišli so le njihovi pravni zastopniki, ki pa so bili po naroku zelo redkobesedni. Odvetnik zasebnega partnerja v 30 milijonov evrov vrednem neuspelem projektu posodobitve dotrajanega semaforskega sistema v mestu, Miha Martelanc, je povedal le, da je bil poravnalni narok prekinjen zaradi mediacije, ki med strankama poteka v postopku odškodninske tožbe na zahtevo Iskre. Tudi pravni zastopnik mariborske občine NenadZečević o vsebini pogovorov ni želel govoriti, je pa potrdil, da so narok prekinili zaradi mediacijskega postopka v odškodninski tožbi, ki se začenja že v četrtek. Spomnimo, da je novo vodstvo mariborske občine po prevzemu oblasti vložilo tožbo za ugotovitev ničnosti pogodbe s podjetjem Iskra Sistemi, saj se želi na ta način izogniti morebitnim finančnim posledicam predčasno prekinjene pogodbe. Javni razpis za prenovo semaforjev v Mariboru naj bi bil, kot je navedeno v obtožnici, prirejen namreč tako, da je bila kot najugodnejši ponudnik izbrana družba Iskra Sistemi, vrednost posla pa se je z začetnih 5,6 milijona evrov precej podražila.