Pri privatizaciji po oceni Janše v prvi vrsti ne gre za zavezo Evropski uniji, pač pa za interese davkoplačevalcev. Podjetja, ki ne prinašajo toliko, kot bi prinašala, če bi bila v pravi lasti, in ki ne zagotavljajo dovolj delovnih mest, so namreč breme za davkoplačevalce. Kot je ponazoril Janša, so davkoplačevalci državne banke že dvakrat sanirali, plače, pokojnine in štipendije pa so zaradi tega nižje.
Tudi sicer bi se država morala privatizacije lotiti na drugem koncu, je povedal. Po njegovem mnenju bi morala določiti nekaj strateških deležev, ki bi jih ohranila, vse ostalo pa privatizirati. Tako pa v času, ko se dela seznam za prodajo, koalicija izgublja čas, podjetja pa vrednost, je pojasnil Janša.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Predsednik SDS je komentiral tudi nekatere druge aktualne politične teme, med drugim vprašanje podpore predlogu zakona o dostojnem pokopu, ki so ga pripravili v NSi. Pojasnil je, da SDS na nobenem organu doslej še ni sprejela stališča o tem predlogu. Preden se bodo odločili, namreč želijo prisluhniti še mnenju organizacij, ki neposredno zastopajo pravice in dostojanstvo tistih, ki jih je treba še pokopati.
Na vprašanje, ali nov zakon potrebujemo ali zadostuje obstoječi, pa je odvrnil, da "v normalni državi ne bi potrebovali nobenega zakona, zato da se pokoplje mrtve". "Vsaj napol civilizirana ljudstva so svoje mrtve pokopavala prej, preden se je vedelo, kaj pomeni beseda zakon. Samo barbare je bilo treba v to prisiliti," je poudaril.
Janša je sicer v današnjem pogovoru z občani Litije, ki ga je povezoval Božo Predalič, podrobneje predstavil knjižna dela, ki jih je izdal v zadnjem času. V prihodnje načrtuje še nekaj nadaljevanj Noriškega kraljestva, dela pa tudi na knjigi, ki opisuje čas slovenskega predsedovanja Evropski uniji.
Ob tem je Janša med drugim tudi razkril, da se širi pobuda za ustanovitev novega pisateljskega društva, ki bo najbrž nastalo v kratkem.