Tam je vlada obravnavala in sprejela končno oceno neposredne škode na stvareh zaradi posledic omenjenih poplav. Poročilo vključuje oceno škode zaradi posledic poplav, ki so v omenjenem obdobju prizadele deset regij, in sicer dolenjsko, gorenjsko, koroško, ljubljansko, podravsko, pomursko, posavsko, vzhodno- in zahodnoštajersko ter zasavsko. Poročilo je nastalo na podlagi poročil pristojnih organov lokalnih skupnosti ter poročil občinskih in regijskih komisij za ocenjevanje škode.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Uprava RS za zaščito in reševanje je namreč 19. septembra pozvala občine in pristojne resorne organe, naj začnejo s postopkom ocenjevanja škode.
Skupna ocenjena škoda, ki jo je 13. novembra verificirala Državna komisija za ocenjevanje škode po naravnih in drugih nesrečah znaša 153.895.925,71 evrov brez DDV. Od skupnega zneska neposredne škode znaša škoda na stvareh 21,1 milijona evrov, od tega na kulturni dediščini 983.690 evrov, piše v sporočilu po seji vlade. Škoda v gospodarstvu je ocenjena na 2,7 milijona evrov, škoda na državnih cestah na 5,02 milijona evrov, škoda na gozdnih cestah na 1,07 milijona evrov, škoda na vodotokih pa na 123,9 milijonov evrov.