Mramor se je sicer po neuradnih informacijah STA z vodjema obeh sindikalnih pogajalskih skupin, Branimirjem Štrukljem in Dragom Ščernjavičem, sestal že v ponedeljek. Posvaril naj bi ju, da le podaljšanje aktualnih ukrepov v leto 2015 ne bo dovolj. Med drugim naj bi ga zanimalo, ali bi sindikati pristali na znižanje plač, če bi vlada pisno zagotovila, da se bodo plače od 1. januarja 2016 zviševale glede na rast BDP.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Če vlada ne bo umaknila dodatnih zahtev, se bodo sindikati verjetno pogovarjali tudi o skupni udeležbi na protestih, ki jih za 3. december načrtuje šolski sindikat Sviz.
Če dogovora ne bo, pa naj bi iz EU že prihajala opozorila o scenarijih poseganja v plače in druge prejemke. V tem primeru naj bi vladi preostalo znižanje plač z interventnim zakonom. Sklepati gre, da bi takšna poteza zaostrila sindikalne aktivnosti. Ti namreč vseskozi pristajajo le na prenos trenutnih ukrepov. Če vlada ne bo umaknila dodatnih zahtev, se bodo sindikati verjetno pogovarjali tudi o skupni udeležbi na protestih, ki jih za 3. december načrtuje šolski sindikat Sviz.
Minister za javno upravo Boris Koprivnikar je v nedavnem pogovoru za STA zagotovil, da bodo poiskali nekaj drugih dodatnih možnosti za varčevanje. "Nekaj se jih že nakazuje, kako bi lahko zmanjšali stroške javnega sektorja brez neposrednega posega v plače, kjer pa se že dotikamo organizacijskih ukrepov," je pojasnil in dodal, da še vedno razmišljajo o predlogih za zmanjšanje razlik med mlajšimi in starejšimi. O konkretnejših predlogih še ni želel govoriti, več informacij je pričakovati danes.