Veselko je z odločitvijo sodišča zadovoljen. "Sedaj je dokazano, da je bila moja razrešitev nezakonita. Da so ji botrovale nesmotrne odločitve posameznikov, ki so zasledovali lasten interes, namesto interesov družbe. Sodba je korektna, zelo jasna in še bolj natančna, tako da dvomov več ni. In upam, da bo preprečila podobna ravnanja v prihodnosti," je za časnik ocenil nekdanji prvi mož Luke Koper.
Nadzorni svet Luke Koper je Veselka s položaja predsednika uprave septembra 2012 razrešil iz nekrivdnih razlogov, uradno zaradi izgube zaupanja. Veselko je nato vložil odškodninsko tožbo, ker naj bi ga razrešili nezakonito, družbi pa naj bi s tem povzročili gospodarsko škodo.
Ponovno je poudaril tudi, da vrnitev na delovno mesto ni bila razlog za tožbo. "Želel sem samo dokazati, da je tako ravnanje nadzornikov nedopustno in nezakonito," je dodal za Primorske novice. V Luki Koper odločitve sodišča za časnik niso komentirali.
Veselko ima sicer odprt še postopek na delovnem sodišču, kjer so čakali na razplet omenjene tožbe. Veselku naj bi zaradi predčasne odpovedi delovnega razmerja v Luki pripadla tudi odškodnina v višini 70.000 evrov, še navajajo Primorske novice.
Nekdanji predsednik uprave je v postopku na okrožnem sodišču vztrajal, da izguba zaupanja ne more biti utemeljen razlog za razrešitev, ter zatrdil, da je bilo delo uprave pod njegovim vodstvom več kot dobro. Nasprotna stran pa je zatrjevala, da izguba zaupanja lastnikov oz. nadzornikov predstavlja obstoj poslovnega razloga za razrešitev.