V Združeni levici verjamejo, da je vlada lani odločitev o privatizaciji sprejela brez poglobljene analize dolgoročnega poslovanja družb ter brez ocene ekonomskih, socialnih in javnofinančnih učinkov prodaje. Nadaljevanje postopkov naj bi lahko povzročilo škodljive posledice.
Vlada je na drugi strani prepričana, da bi zaustavitev privatizacije prinesla odškodninske tožbe v trenutnih postopkih ter višje stroške zadolževanja in finančne kazni zaradi neizpolnjevanje zavez Slovenije Evropski uniji.
Luka Mesec iz Združene levice je danes te argumente zavrnil. Odškodninskih zahtevkov se ne boji, saj da ima Slovenski državni holding pravico prekiniti postopke, poleg tega pa pri prodaji ni avtonomen, saj nad njo bdi Državni zbor. Četudi so se bonitetne ocene Slovenije znižale, so stroški zadolževanja države trenutno na eni najnižjih ravni, je še spomnil.
Kritičen je bil tudi do argumentov, da bi se s prekinitvijo privatizacije kršilo zaveze, dane Evropski uniji, saj da pakt stabilnosti in rasti predvideva zgolj zgornjo mejo javnofinančnega primanjkljaja in javnega dolga države, ne pa tudi privatizacije.
Državni sekretar Metod Dragonja, pristojen za področje javnega premoženja, je predlog Združene levice označil za ideološkega, Meščeve utemeljitve pa za "bistveno prelahkotne."