V poplavah, ki so Ljubljano prizadele v času med 21. in 24. oktobrom, je voda zalila približno 900 stanovanjskih objektov. Oškodovanci lahko delno škodo na objektih prijavijo na četrtnih skupnostih ljubljanske občine ali na sedežu oddelka za zaščito, reševanje in civilno obrambo na mestni upravi.
Popisne in ocenjevalne komisije bodo z delom na terenu začele v drugi polovici tedna. Oškodovanci o času obiska popisne in ocenjevalne komisije zaradi velikega števila poplavljenih objektov ne bodo vnaprej obveščeni. V primeru odsotnosti oškodovanca mu bo komisija pustila obvestilo z namenom uskladitve termina popisa in ocenjevanja škode.
Komisija za ocenjevanje škode v primeru naravnih nesreč bo popis in oceno škode posredovala regijski komisiji za ocenjevanje škode, ki bo opravila kontrolne preglede. Ta ocena škode se šteje kot vloga za izplačilo sredstev za odpravo posledic nesreče, če bo vlada za naravno nesrečo, v kateri je bila ta ocena škode narejena, odločila, da se uporabijo sredstva za odpravo posledic škode na stvareh, in sprejela predpisan program odprave posledic škode.
Škoda na objektih, namenjenih gospodarski dejavnosti, bo ocenjena enako kot škoda na stanovanjskih objektih. Oceno škode morajo posredovati oddelku za zaščito, reševanje in civilno obrambo na mestni upravi.
Na mestni občini gospodarske subjekte ob tem opozarjajo, da škodo zaradi izpada prihodkov, škodo na strojih in opremi ter škodo na zalogah materiala, nedokončane proizvodnje, proizvodov in trgovskega blaga ocenjuje ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo.