Slovenija

Ovaden piranski župan Bossman

STA/J.P.
28. 10. 2014, 08.35
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Sedem ovadenih glede posla brezplačnega interneta v Piranu, tudi župan Bossman Ljubljana/Piran, 28. oktobra (STA) - Koprski kriminalisti so kazensko ovadili sedem oseb, med njimi tudi piranskega župana Petra Bossmana, v preiskavi, povezani z brezplačnim internetom v Občini Piran. Bossman ovadbe še ni prejel, zato je za zdaj ne komentira. O odstopu pa ne razmišlja, saj da očitanih nepravilnosti ni zagrešil, danes poročajo Primorske novice.

STA

Kriminalisti so ovadili dve odgovorni osebi občine, direktorja občinskega podjetja, direktorja lokalnega podjetja, direktorja podjetja z Notranjske, nekdanjega direktorja podjetja z Goriške ter direktorja podjetja z mariborskega območja. Po neuradnih informacijah Primorskih novic naj bi bil med ovadenimi tudi nekdanji vodja Bossmanovega kabineta Dimitrij Šamšal.

Kot so za Primorske novice pojasnili na piranski občini, je Bossman že v postopku pred Komisijo za preprečevanje korupcije (KPK) dokazal, da ni bil vpleten v domnevne nepravilnosti. Ovadbe sicer še ni prejel, zato je ne more komentirati. V občini zagotavljajo, da bo župan dokazal, da ni ravnal v nasprotju z zakonom.

PAPIR_shutterstock_1418237465

Izpostavljeno

Trajnost v papirni industriji

Ravnanje občine oz. Bossmana in občinskega svetnika Cestnika je bilo po mnenju KPK v nasprotju s pričakovano integriteto.

Koprski kriminalisti so preiskavo začeli sredi leta 2013, ko je nepravilnosti pri vzpostavitvi brezžičnega omrežja v piranski občini odkrila tudi KPK. Ta je med drugim ugotovila, da je občina z brezplačnim prenosom 100-odstotnega lastniškega deleža v svojo last dobila novoustanovljeno podjetje Obalni tehnološki sklad, ki pa ni imelo nobenega premoženja, kupcev ali tržnega deleža. Podjetje je vodil Mitja Cestnik, strankarski kolega Bossmana v SD, ki je brezplačno internetno omrežje v piranski občini tudi vzpostavil, navajajo Primorske novice.

S prevzemom podjetja je občina na svojo plačilno listo dobila Cestnika, ki je imel po ugotovitvah KPK ključno vlogo pri ustanavljanju podjetja in brezplačnem prenosu. Občina je tudi financirala vzpostavitev celotnega projekta brezplačnega interneta, kriminalisti pa zdaj ugotavljajo, da je bila pri tem povzročena škoda v višini 90.000 evrov.

Bossman je po ugotovitvah KPK zanemaril svojo odgovornost, ko kot zakoniti zastopnik občine kljub tveganim okoliščinam, s katerimi se je seznanil, ni odstopil od podpisa pogodbe o prevzemu podjetja in ni preveril vseh relevantnih dejstev skupaj s predhodnim vrednotenjem in oceno pričakovanih stroškov za občino. Ravnanje občine oz. Bossmana in občinskega svetnika Cestnika je bilo po mnenju KPK v nasprotju s pričakovano integriteto. Oba sta krivdo zanikala, navaja časnik.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja