Slovenija

Bratuškova dobila novo službo, poskrbela pa je tudi za zvesta spremljevalca

Simon Rosc
13. 10. 2014, 07.00
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Pretekli teden so se končale kratkotrajne sanje slovenske politične karieristke. Po velikem polomu jih je Alenka Bratušek zaključila kar sama. A kot vse kaže, si nadvse želi ostati v Bruslju. Služba jo že čaka, veselo pa kadruje – tako v Ljubljani kot v Bruslju – tudi za svoje zveste spremljevalce.

STA/Mediaspeed
Alenka Bratušek ostaja v Bruslju, udobni službi je priskrbela tudi za zvesta pomočnika Jerneja Pavliča in Romana Jakiča.

V ponedeljek pred tednom dni smo bili priče veliki sramoti, ki si jo je v Bruslju nakopala naša nekdanja premierka Alenka Bratušek. Na žalost smo grenkobo njenega neuspeha okusili vsi državljani, saj s svojim nastopom na zaslišanju za evropsko komisarko Sloveniji ni naredila nobene usluge.

Za popoln fiasko pa si je Bratuškova kriva predvsem sama. Evropske stranke so namreč pomagale kandidatom za komisarje pri pripravah na zaslišanja, a je Bratuškova takšno pomoč trmoglavo zavračala, o čemer smo že pisali, naše pisanje pa je naposled potrdila še podpredsednica evropskih liberalcev Lousewies van der Laan, ko je na twitterju zapisala, da sama ve vsaj za dve ponudbi pomoči od njih, ki ju je predsednica ZaAB gladko zavrnila.

STA/Mediaspeed

Nič čudnega torej, da se je na koncu izteklo tako, kot se je. Odstop Bratuškove od kandidature je pričakovala in potihoma tudi zahtevala vsa Slovenija. Nekdanja predsednica slovenske vlade je naposled le napravila odločilno potezo in končala svojo kalvarijo z odstopnim pismom predsedniku Evropske komisije Jean-Claudu Junckerju, polnim slovničnih napak.

hipno-diploma, hipnoza

Zanimivosti

Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!

»Alenka Bratušek je zaradi velikega fiaska pred evropskimi poslanci v Sloveniji politično mrtva,« menijo politični analitiki.

Alenka Bratušek pa se očitno zaveda, da je po blamaži njene politične kariere v Sloveniji konec, še več, strokovnjaki celo trdijo, da je tako rekoč politično mrtva. Prav tukaj pa najverjetneje tiči razlog, da si tako močno želi ostati v prestolnici evropske politike. Kot smo že zapisali, si je v dogovoru z Junckerjem zagotovila službo v njegovem kabinetu, in to, kot so zapisali na spletnem portalu pozareport.si, za bajne mesečne zneske, med 10 in 15 tisoč evri mesečno. Je pa Bratuškova po navedbah spletnega portala zagotovila službo tudi svojim zvestim podložnikom. Spomnimo, da sta zdaj že nekdanjo komisarsko kandidatko v Bruslju spremljala Roman Jakič in Jernej Pavlič.

In nauk zgodbe je: biti s pravimi ljudmi ob pravem času na pravem mestu. Splača in obrestuje se!

In da Bratuškova v povsem tuji državi ne bo ostala čisto sama, je morala službo zagotoviti vsaj enemu od njiju. Verjetno ne preveč težko se je odločila za mlajšega Jerneja Pavliča. Njemu je sicer v preteklosti že napravila precej veliko uslugo. Da je lahko postal državni sekretar in s tem vodja kabineta predsednice vlade, je moral parlament celo spremeniti zakonodajo, saj je imel Pavlič pred spremembo premalo delovnih izkušenj za to mesto. A predsednica ZaAB bo poskrbela tudi za Jakiča. Slednji naj bi po preteku nadomestila za ministrsko plačo ponovno odprl status samostojnega podjetnika in za stranko ZaAB opravljal funkcijo generalnega sekretarja stranke, za kar bi mesečno lahko prejemal tudi do pet tisoč evrov plačila, kar pa je skoraj polovica denarja, ki ga stranka mesečno prejme iz državnega proračuna. Alenkina najbolj zvesta podložnika bosta tako vsaj za nekaj časa preskrbljena, njuna mesečna plača pa več kot zadostno plačilo za preživete urice z njuno politično kolegico.

Kdo bo novi predsednik stranke ZaAB

Alenka Bratušek pa bo v Sloveniji vendarle še nekaj časa ostala vsaj na eni politični poziciji. Ostala bo namreč predsednica stranke ZaAB, vsaj do prvega kongresa. Želja po zasedanju vsaj ene funkcije je za šiviljsko tehnologinjo očitno izjemno pomembna, zato odstopa s tega mesta ne načrtuje – vsaj ne kmalu. So pa politični apetiti po tej funkciji znotraj stranke že precej veliki. Na prvem kongresu naj bi se za nadomestek Bratuškove borila zdajšnji vodja poslanske skupine Jani Möderndorfer in bivši minister za gospodarstvo ter novi državni sekretar v Cerarjevem kabinetu Metod Dragonja.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja