Slovenija

Čudne želje Alenke Bratušek

Črt Kaker
23. 9. 2014, 06.58
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Alenko Bratušek, ki jo je Jean Claude Juncker predlagal za evropsko komisarko, pristojno za energetiko, šestega oktobra čaka zaslišanje pred evropskim parlamentom. A ker ji angleščina šepa, bi se jo rada naučila kar na račun Slovencev.

Mateja Jordovič Potočnik/KMA

Slaba dva tedna Alenko Bratušek ločita od zaslišanja pred evropskimi poslanci. Njihov sklep, ali je primerna kandidatka za evropsko komisarko, bo namreč odločilen, saj se je v preteklosti že večkrat zgodilo, da so poslanci zavrnili posameznega kandidata. A vsi vedo, da je njena angleščina, ki je eden od delovnih jezikov Evropske unije, neprimerna, o čemer so se v preteklosti lahko prepričali že mnogi. Da bi se v čim boljši luči predstavila pred evropskimi poslanci, se je odločila za tečaj angleščine. Do tukaj vse lepo in prav, a kot poroča eden od slovenskih medijev, se je Bratuškova za plačilo tečaja obrnila na svojo poslansko skupino.

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

Koliko ji bo tečaj angleščine pomagal, bomo lahko videli že zelo kmalu.

Vsak od štirih poslancev Zavezništva Alenke Bratušek je namreč upravičen do 333 evrov letno, ki jih lahko uporabi za izobraževanje. A ker denarja poslanska skupina še ni porabila, so se kljub nasprotovanju Petra Vilfana odločili Bratuškovo finančno podpreti. Po poročanju istega medija je na koncu sicer Bratuškova tečaj plačala sama, obstaja pa možnost, da ji bodo denar vrnili, in to kljub temu, da bo Alenka, če bo imenovana za komisarko, na mesec dobila 23.000 evrov plače. Koliko ji bo tečaj angleščine pomagal, bomo lahko videli že zelo kmalu. A kot poroča Financial Times, v Bruslju vlada prepričanje, da Bratuškovo čaka težko zaslišanje, ob tem pa dodajajo, da njeno samokandidaturo v Sloveniji preiskuje tudi protikorupcijska komisija. Bruseljski časnik European Voice pa piše, da jo številni strokovnjaki vidijo kot šibki člen Junckerjeve komisije.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja