Slovenija

Stavkajoči v Nafti Petrochem ne priznavajo vodstva

U.K.
21. 8. 2014, 15.21
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Čeprav je vodstvo Nafte Petrochem danes stavkajočim poslalo predlog za prvi manjši dogovor, stavkovni odbor vztraja, da morajo odstopiti vodstvi Nafte in Nafte Petrochem ter nadzorni svet, saj jih ne priznavajo več.

Šele potem so pripravljeni nadaljevati pogajanja.
Vodstvo je predlagalo, da za lažja pogajanja najprej dosežejo manjši dogovor, po katerem v okviru stavke takoj premaknejo vlakovne kompozicije, ki jih uporablja Zavod za blagovne rezerve za obnavljanje zalog goriv, ker da bo v nasprotnem lahko nastala nepopravljiva škoda za Nafto Petrochem in zunanje deležnike.
Predsednik stavkovnega odbora Nafte Petrochem Ladislav Šabjan je ob tem povedal, da je to le igra, ki si jo je izmislilo vodstvo, da bi jih držalo v šahu.
"Vztrajamo, da odstopijo vodstvi in nadzorni svet, te zahteve ne bomo umaknikli, sem človek besed in prej umrem kot da požrem svoje besede," se je odzval Šabjan in dodal, da se bodo hitro dogovorili in izvajali storitve za blagovne rezerve, ko dobijo nove sogovornike, s katerimi se bodo normalno pogajali.
Vendar pa še vedno zahtevajo plače. "Strinjamo se, da so blagovne rezerve naš talec, vendar tega aduta ne moremo izpustiti iz rok," je dodal Šabjan.
Tako je bil danes v Lendavi neuspešen tudi obisk direktorja Zavoda Republike Slovenije za blagovne rezerve Antona Zakrajška, ki se je sestal s stavkovnim odborom, vodstvom podjetja in županom občine Lendava Antonom Balažkom.
Kot je povedal Zakrajšek, proizvodnje ne morejo reševati in lahko le pozivajo vodstvo, da zagotovi plače, sicer pa zavod za prestavljanje vlakovnih kompozicij za državne rezerve - trije ljudje to opravijo v petih urah - Nafti Petrochem letno plačuje med 35.000 in 40.000 evri.
Vodstvo Nafte Petrochem je danes tudi preklicalo opomine pred odpovedjo delovnega razmerja petim stavkajočim delavcem, ki nočejo več prevažati cistern za državne rezerve.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja