Svet

Število žrtev ebole narašča

G.G./STA
21. 8. 2014, 14.49
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Kljub prizadevanjem za zajezitev se epidemija ebole na zahodu Afrike hitro širi. Po zadnjih podatkih Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) je smrtonosnemu virusu podleglo že 1350 ljudi, najhuje je v Liberiji. WHO računa na to, da jim bo širjenje virusa uspelo zajeziti šele v nekaj mesecih.

Reuters
Samo med minulo nedeljo in ponedeljkom so v Gvineji, Liberiji, Nigeriji in Sierri Leone zabeležili 221 primerov okužbe z ebolo ter 106 smrtnih primerov. Dejanske številke naj bi bile v resnici precej višje. Bolezen je najhuje prizadela Liberijo, kjer so do minulega ponedeljka našteli 972 od skupno 2473 primerov okužbe, umrlo je 576 ljudi.

Epidemija bo po oceni WHO trajala še nekaj mesecev. Poleg tega se je v primeru širitve v Nigerijo izkazalo, da lahko izjemno nevaren virus prek okuženih potnikov na letalu pride v "vsako mesto z mednarodnim letališčem", je v sredo objavljenem članku v ameriški strokovni reviji New England Journal of Medicine zapisala direktorica WHO Margaret Chan.

Največji problem v boju proti izbruhu ebole v najhuje prizadetih Gvineji, Liberiji in Sierri Leone je po njenih besedah mogoče strniti v eni besedi - revščina. V teh državah pride le eden ali dva zdravnika na 100.000 prebivalcev. Poleg tega so bili v večletnih konfliktih močno načeti njihovi zdravstveni sistemi.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja