Hrvaška ladja Prizna je v Pašmanskem kanalu rešila plovilo, ki je zaradi močnega vetra nenadzorovano plulo. Plovilo, v katerem ni bilo potnikov, so prepeljali v pristanišče v Biogradu, je danes poročal dnevnik Slobodna Dalmacija.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Močni sunki vetra in veliki valovi so v sredo popoldan na plažo v Komiži na otoku Vis naplavili tudi 10-metrsko italijansko jadrnico, ki je bila zasidrana kakšnih 200 metrov stran. V nesreči ni bilo ranjenih, je še poročal splitski časnik na svoji spletni strani. Nevihta je v sredo povzročila več podobnih ladijskih nesreč na različnih delih hrvaške obale.
V morju pri Čiovu nedaleč od Splita so v sredo zasledili vodne trombe. Na območju nacionalnega parka Starigrad-Paklenica je voda z Velebita v velikih slapovih drla na jadransko magistralo in jo poplavila. V Sisku in Čakovcu je bila toča.
V nevihti, ki je v torek zvečer in sredo zajela celotno državo razen skrajnega vzhoda Slavonije, ni bilo poročil o ranjenih. Za Istro, Kvarner ter Dubrovnik z okolico je bil razglašen rdeči alarm oz. največja stopnja nevarnosti.
V centru za kontrolo zračnega prometa v Zagrebu so med neurjem v popoldanskih urah v sredo zaradi vdora vode in posledičnega pomanjkanja elektrike morali začasno zapreti zračni prostor nad vso državo. V Zagrebu so imeli veliko težav v cestnem prometu zaradi poplavljenih ulic.
Ciklon Melisa je pred tem zajel Istro, Kvarner in severno Dalmacijo ter se je postopoma premikal proti severu države.
Na več otokih na zadrskem območju so zabeležili rekordne dnevne količine dežja. V Zadru je bilo lanskega julija komaj liter dežja na kvadratni meter, letos pa so imeli 340 litrov dežja, je danes poročal novičarski portal ezadar.hr.
Hrvaški vremenoslovci so za danes napovedali možnost dežja ali ploh v notranjosti države, medtem ko bo največ sonca na srednjem Jadranu. Od petka naj bi bile vremenske razmere bolj poletne.