"Vsi pogoji za izdajo gradbenega dovoljenja, ki ga zaradi pomembnosti projekta izdaja direktno ministrstvo za infrastrukturo, so izpolnjeni, edino, kar je potrebno, je še nakazilo plačila komunalnega prispevka," je pojasnil Čokl, a poudaril, da bi z urejanjem prog lahko začeli še pred pridobitvijo dovoljenja, saj so pridobili vsa soglasja in sklenili dogovore z lastniki zemljišč. "Vendar je odločitev investitorja, da prične z deli šele po odobritvi nepovratnih sredstev v skladu z zakonom o spodbujanju tujih investicij," je dejal Čokl, ki tako čaka, da komisija za odobravanje sredstev po zakonu o spodbujanju tujih investicij zaključi svoje delo. Če bo sklep vlade sprejet do sredine avgusta, potem bi bilo še letos mogoče smučati v novem centru.
Sedaj že odhajajoča vlada je sicer na obisku Gorenjske konec marca letos Čoklu zagotovila, da se bo lotila medresorskega usklajevanja načina, da za smučišče zagotovijo nepovratna evropska sredstva. Podjetje MPM Engineering, ki vodi Bohinj park eko hotel, in njegov tuji partner Leitner Spa namreč sama ne bi zmogla investicije, ki je v prvi fazi ocenjena na 30 milijonov evrov, v drugi etapi pa še na dodatnih 20 milijonov evrov. Od države oziroma EU za največji projekt v slovensko turistično infrastrukturo v zadnjem času pričakujeta polovico potrebnih sredstev.
Ko bo smučarski center dokončan, ga bodo sestavljali trije gondolski sistemi, na katerih bo 120 gondol s po desetimi sedeži. Prototip bo sistem računalniškega vodenja, ki bo gondole dodajal na tisti sistem, ki bo najbolj obremenjen in bodo tako čakalne dobe čim krajše. Letno Čokl računa na 150.000 smučarjev in še na 50.000 poletnih obiskovalcev.