Nigerijci in Iranci poskrbeli za prvo uspavanko mundiala

U.K.
16. 6. 2014, 22.57
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Nigerijska nogometna reprezentanca je v 1. krogu svetovnega prvenstva v Braziliji (skupina F) v Curitibi proti Iranu igrala neodločeno 0:0.

Potem ko so dosedanje tekme na mundialu v Braziliji gledalce razvadile s številnimi zadetki in preobrati, sta danes Nigerija in Iran prikazala ravno nasprotno. Ne le da nogometaši ene in druge ekipe nista zatresli mreže, v 90 minutah si nista ustvarili praktično niti ene priložnosti. A kakor koli, obe sta vpisali po eno točko. Tako imata eno več od BiH in dve manj od Argentine, a slednji - sodeč po prikazanem - ne bi smeli imeti težav za preboj med najboljših 16.

* Stadion Arena da Baixada, gledalcev 38.081, sodniki: Vera, Lescano in Romero (vsi Ekvador).
* Strelci: /.
* Iran: Haghighi, Heydari (od 89. Masoud), Haji Safi, Hosseini, Sadeghi, Nekounam, Teymourian, Montazeri, Ghoochannejad, Dejagah (od 78. Bakhsh), Pooladi.
* Nigerija: Enyeama, Ambrose, Oshaniwa, Oboabona (od 29. Yobo), Omeruo, Mikel, Onazi, Azeez (od 70. Odemwingie), Musa, Moses (od 52. Ameobi), Emenike.
* Rumen karton: Teymourian.
* Rdeč karton: /.

Prvi polčas gledalcev v Curitibi ni navdušil. Igra je večinoma potekala med obema kazenskima prostoroma, pravih priložnosti ni bilo. Kljub jalovi rahli terenski premoči Nigerijcev so imeli edino omembe vredno Iranci, in sicer v 34. minuti, ko se je Reza Ghoochannejhad po podaji iz kota lepo otresel svojega čuvaja, a nato z glavo žogo poslal točno v roke Vincenta Enyeame.

Malce bolj dinamičen začetek drugega polčasa je napovedoval bolj razburljivo predstavo, a se to ni uresničilo. Navijači so še naprej spremljali dvoboj praktično brez priložnosti. Nigerijski selektor Stephen Keshi je v želji po treh točkah v igro poslal še napadalca Petra Odemwingieja in Sholo Ameobija, a se to ni posebej poznalo. Pravih zaključnih strelov ni bilo, tako da je bila logična posledica remi brez golov.

Estrada

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika