Poleg Mazejeve so navijače pozdravili Vesna Fabjan, bronasta tekačica na smučeh, prav tako bronasta biatlonka Teja Gregorin, deskar Žan Košir, ki je bil srebrn in bronast. Sprejema se je udeležil tudi edini slovenski paraolimpijec v Sočiju Gal Jakič.
"Ravnokar sem se vrnila iz Švice, kjer sem imela testiranja v zelo dobrih pogojih. Želim si imeti ob sebi čim boljšo ekipo, brez katerih ni dobrih izidov. Malo moram pozabiti na smučanje, zato bom končala še nekaj izpitov na moji fakulteti. Letos zato ne bo veliko počitniškega slikanja. Po izjemni predlanski sezoni je bila minula izjemno psihično zahtevna, na OI pa sem naredila tisto kar znam," je dejala Mazejeva na sprejemu najuspešnejše slovenske reprezentance v zgodovini zimskih olimpijskih iger. Njena fizioterapevtka Nežka Poljanšek zaradi družinskih obveznosti ne bo več v njeni ekipi, v kateri pa je že potrjen serviser Andrea Vianello. Andrea Massi, ki je bil doslej vodja ekipe, se bo od poslovil le, če bo možno najti enakovredno zamenjavo zanj.
"Ponosna sem na to, da sem bila del tako uspešne reprezentance. Tudi na to, da nam je uspelo združiti Slovence in Slovenijo, da smo čutili in dihali kot eno. Dosegli smo izjemne rezultate, upam pa, da bodo navijači v prihodnje zadovoljni tudi z manjšimi uspehi," je dejala Fabjanova. "Lepa nagrada za nas športnike je, da se je zbralo tako veliko gledalcev. Najmanj eno leto še ostajam v športu. Najprej je prvi cilj domače tekmovanje na Pokljuki, potem pa svetovno prvenstvo na Finskem. Želim si potrditi dosežke iz pravkar minule sezone," pa je povedala Gregorinova.
"Mislim, da fantje bolj utrujeni od teh sprejemov in stanja na odru, vsak raje trenira. Prvič smo na takih sprejemih. Vsem so se povrnile misli na Soči, na olimpijske igre, kar pa je za psiho igralcev gotovo zelo dobro. To bomo skušali izkoristiti za zadnje priprave pred SP. V Južni Koreji ne bo lahko, zelo težko bo. Vemo, po kaj gremo in kaj si želimo tam, naredili bomo vse, da tam to tudi dosežemo," je dejal Matjaž Kopitar, selektor slovenske hokejske reprezentance, ki se je v Sočiju presenetljivo uvrstila v četrtfinale in s svojo borbeno igro ter ekipnim duhom pustila velik pečat.
Olimpijski komite Slovenije je ob tej priložnosti predal čeke za denarne nagrade; vsaka zlata medalja je vredna 20.000 evrov, srebrna 17.500, bronasta pa 15.000 evrov. Trener dobi 80 odstotkov tega zneska, za vse pa bo potrebno plačati tudi davek.
Prejeli so čeke
Tega ne bo potrebno za denarne nagrade, ki jih je štiri ure pred osrednjim sprejemom izročil Jernej Pikalo, minister za izobraževanje, znanost in šport. Mazejeva je prejela ček v višini 47.600 evrov, Prevc in Košir sta dobila vsak po 29.750 evrov, Fabjanovi in Gregorinovi pa je pripadlo po 11.900 evrov. Trener Prevca Janus je prejel 14.875 evrov, trener Koširja Franc Sitar 14.850 evrov, trenerjema Fabjanove Gracerju in Gregorinove Velepcu je pripadlo po 5950 evrov, Massiju pa 23.800 evrov.
"Ko smo potovali v Soči, smo vedeli, da je to zelo močna reprezentanca, ko smo se vrnili, je bila najuspešnejša v slovenski zgodovini vseh časov. Tudi v mednarodnem merilu je pustila izjemen pečat. Želim si, da bi se ta zagon nadaljeval in bil zgled mladim, ne le v športu, tudi na drugih področjih, Naredite to Slovenijo znova uspešno," je med drugim pred Mercatorjevim centrom v ljubljanski Šiški dejal dejal predsednik OKS Janez Kocijančič. Po sprejemu je sledila zabava in koncert Modrijanov.
Olimpijce sta pred tem v predsedniški palači sprejela tudi predsednik republike Borut Pahor in predsednica vlade Alenka Bratušek.