Kot so za STA pojasnili na mariborskem tožilstvu, so se takoj po Pajićevi izpustitvi iz pripora pritožili na višje sodišče, a je to v petek potrdilo odločitev prvostopenjskega sodišča, da pripor odpravi.
Tožilstvo je ob tem v drugi kazenski zadevi, kjer je zoper njega vložena obtožnica zaradi kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami, predlagalo odreditev pripora zaradi ponovitvene nevarnosti, izvenrazpravni senat mariborskega sodišča pa je zoper Pajića odredil pripor. Po njihovih podatkih slednji doslej še ni bil priveden v pripor.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Do strelskega obračuna je prišlo 23. oktobra lani v Miklavžu, sodišče pa je v nasprotju z mnenjem tožilstva obdolženega spoznalo za krivega le za povzročitev dveh lahkih telesnih poškodb z orožjem.
Mariborsko sodišče je Pajića sicer spoznalo za krivega za lansko streljanje v Miklavžu na Dravskem polju, ki naj bi bilo posledica obračuna kriminalnih združb. Čeprav je tožilstvo po zavrnitvi priznanja krivde zanj zahtevalo deset let zapora za poskus uboja in lahko telesno poškodbo, je sodišče Pajiču prisodilo leto dni zapora.
Do strelskega obračuna je prišlo 23. oktobra lani v Miklavžu, sodišče pa je v nasprotju z mnenjem tožilstva obdolženega spoznalo za krivega le za povzročitev dveh lahkih telesnih poškodb z orožjem. Tožilka Ivanka Slana je Pajiću na februarskem predobravnavnem naroku v primeru priznanja krivde ponudila enotno zaporno kazen v višini 9 let in 6 mesecev, a ta krivde ni priznal, saj je zatrdil, da mu poskus uboja ni dokazan.
Tokrat bi na zahtevo tožilstva moral v pripor zaradi očitanih kaznivih dejanj neupravičenega prometa s prepovedanimi drogami, v zvezi s katerimi bi moralo v kratkem na zatožno klop sesti še več drugih priprtih obdolžencev. Za Pajića tožilstvo takrat pripora ni moglo predlagati, saj je bil v njem že dva meseca prej.