Kot so sporočili s Planinske zveze Slovenije (PZS), so takšno odločitev sprejeli tudi na priporočilo Uprave za zaščito in reševanje RS, naj se ljudje ne odpravljajo v gozdove.
Zaradi žledoloma in snegoloma je v gozdovih velika količina podrtega drevja. Ogromna škoda je nastala tudi na planinskih poteh, ki so zaradi velike količine podrtega drevja neprehodne in bodo takšne še precej časa. Zadrževanje na teh območjih pa bo še nekaj časa smrtno nevarno.
Ko se bodo razmere umirile, bodo planinska društva, skrbniki planinskih poti z markacisti planinske zveze pregledali planinske poti in sporočili, ali so že varno prehodne.
Ko se bodo razmere umirile, bodo planinska društva, skrbniki planinskih poti z markacisti planinske zveze pregledali planinske poti in sporočili, ali so že varno prehodne. Vse do tedaj pa bodo posamezne planinske poti zaprte. Seznam zveza objavlja tudi na svoji spletni strani.
Sicer pa v PZS odsvetujejo obisk gora, zlasti visokogorja, tudi zaradi velike nevarnosti proženja snežnih plazov. Pričakovati je namreč številne, spontano sprožene srednje velike in mnoge velike plazove, tudi na zmernih strminah. Na širšem območju Julijskih Alp, vključno z zahodnim delom Karavank, je namreč v teh dneh zapadlo več kot meter novega snega.
Gibanje v naravnem okolju v teh dneh naj bo torej omejeno le na položnejša in nižje ležeča območja, ki so dovolj odmaknjena od ustaljenih poti snežnih plazov ter izven gozdov in od žleda oz. snega prizadetih območij, poudarjajo v PZS.