Bratuškova je na seji DZ dejala, da je v resorju ministra Omerzela prišlo na dan vse preveč napak preteklosti. Če lahko ministra česa okrivimo, ga lahko tega, da težav ni pometel pod preprogo kot nekateri pred njim, ampak se je z njimi soočil. Prepričana je, da bo interpelacijo uspešno prestal.
Poslanec SDS Andrej Vizjak je v obrazložitvi interpelacije v imenu predlagateljev dejal, da si je Omerzel v razmeroma kratkem času ministrovanja nabral zelo veliko očitkov. Očital mu je laži, nezakonito ravnanje, negospodarno ravnanje ter nespoštovanje sklepov vlade in priporočil DZ.
Interpelacijo zoper Omerzela je vložila skupina 31 poslancev, poleg 30 poslancev SDS in NSi je podpis prispeval še nepovezani poslanec Ivan Vogrin. Vizjak je prepričan, da gre koaliciji pri podpori Omerzelu za preživetje.
Očitki se nanašajo tudi na posle Omerzelovega podjetja Lastinski z državnim Darsom glede vzdrževanja cestno-vremenskih postaj. Čeprav je minister na zaslišanju pred pristojnim parlamentarnim odborom pred prevzemom položaja dejal, da ne bo podpisoval novih pogodb z Darsom, če bo izbran za ministra, je hotel skleniti novo pogodbo o vzdrževanju teh postaj, kar pa so preprečile medijske objave, je dejal Vizjak.
Bratuškova je glede tega spomnila, da je vlado leta 2008, ko je bila podpisana prva pogodba med Lastinskim in Darsom, vodil Janez Janša, resorni minister pa je bil Radovan Žerjav. Če je bilo s tem kaj narobe, bi Bratuškova pričakovala, da bi ukrepali že takrat.
"Če je s tem poslom kaj narobe, bi pričakovala, da boste ukrepali. Ne zvračati tega na vlado Alenke Bratušek, ampak poglejte, kdo je takrat to delal," je dejala.
Predlagatelji ministru očitajo tudi kršitev zakona o integriteti in preprečevanju korupcije. Bratuškova je ob tem izrazila veselje, "da bomo imeli od danes vsi enake standarde tudi glede Komisije za preprečevanje korupcije". Njen predsednik v odstopu Goran Klemenčič je bil do nedavnega "sovražnik številka ena", ko smo poslušali besede, ki so prihajale iz SDS, je dodala.