Po podatkih, ki jih na svoji spletni strani navaja Uprava RS za zaščito in reševanje, je največ podrtih dreves na cestah na širšem območju Trbovelj in na širšem območju Maribora, posamične snegolome beležijo tudi drugod.
Precejšnje težave imajo na Notranjskem. Potem ko so Loško dolino konec prejšnjega in v začetku tega tedna močno prizadele poplave, razmere danes poslabšuje še sneg.
Kot je poročal Radio Slovenija, je neprevoznih nekaj lokalnih cest, prebivalce vasi Šmarata, ki je od sveta odrezana od ponedeljka, in Kozarišč pa so gasilci danes dopoldne opozarjali, naj svoja vozila odpeljejo v Igo vas, saj vožnja po gozdni cesti, ki so jo za silo usposobili za prevoz, zaradi sneženja ne bo več mogoča. Otroci iz obeh naselij so danes ostali doma. Kot je za Radio Slovenija še povedal poveljnik Gasilske zveze Loška dolina Boris Koren, se pritoki počasi umirjajo, gladina naraslih voda pa upada.
Na zgornjem Štajerskem je do poldneva zapadlo nekaj centimetrov snega. Dežurne zimske službe so zaradi nizkih temperatur ponoči celoten teren preventivno posipale, da bi preprečile poledico.
Za ceste južno od reke Drave skrbi Cestno podjetje Ptuj. Dušan Sagadin iz podjetja je za STA povedal, da je na terenu med 15 in 18 ekip, ki so ob 6. uri tudi že začele s pluženjem. Na cestah severno od reke Drave z izjemo višje ležečih predelov še ni toliko snega, je pa po besedah Denisa Škorjanca iz Cestnega podjetja Murska Sobota v polni pripravljenosti 34 ekip.
Na Celjskem še vedno močno sneži, največ snega je zapadlo v višje ležečih predelih, in sicer več kot 10 centimetrov, nekaj manj pa ga je po nižinah. Vodja vzdrževanja v podjetju Voc Celje Bogdan Kočevar ugotavlja, da jim tovorna vozila, ki nimajo ustrezne zimske opreme, povzročajo težave na klancih.
Kljub temu, da so ekipe Voca klance splužile, je prišlo do več zdrsov tovornih vozil na Pečici med Poljčanami in Podplatom. Težave so tudi na Halerjevem hribu na cesti Šentjur-Rogaška Slatina. Ekipe Voca so že trikrat opravile posip cest, ceste po nižinah pa bodo začeli plužiti, ko bo zapadlo od 10 do 15 centimetrov snega.
Tudi na Koroškem so ekipe podjetja Voc Celje na terenu že od jutranjih ur, vendar snega ni prav veliko. V nižinah ga je zapadlo nekaj centimetrov, več ga je na Pohorju in drugih višje ležečih območjih, pa tudi v Mislinji, je STA povedal vodja vzdrževalne enote podjetja Voc v Otiškem Vrhu Aleksander Celan.
Na območju Dolenjske, Bele krajine in v Posavju je po besedah vodje področja vzdrževanja cest pri novomeškem podjetju CGP Antona Hrastarja po nižinah zapadlo od 10 do 15 centimetrov snega, na višje ležečih območjih še več. Posebnih težav pri vzdrževanju cest ni, ekipe so na terenu od okoli 8. ure zjutraj, trenutno pa je na celotnem območju, ki ga pokriva podjetje CGP Novo mesto, skupno okoli 200 plužno-posipnih enot.
Na Gorenjskem, kjer ponekod še rahlo sneži, je ponoči in danes dopoldne po nižinah večinoma zapadlo le do pet centimetrov snega. Po besedah Damijana Pestotnika, vodje vzdrževanja cest v Cestnem podjetju Kranj, ki skrbi za 534 kilometrov cest, so na Gorenjskem danes glede na napovedi pričakovali več snega, vendar ga na srečo ni zapadlo veliko.
Pluženje po gorenjskih cestah tako danes skorajda ni potrebno, zimske službe pa se ukvarjajo predvsem s posipanjem. Nekoliko več snega je zapadlo le na višje ležečih predelih Gorenjske, kot sta mejna prehoda Korensko sedlo in Ljubelj. Na slednjem so zaradi zasneženega vozišča na avstrijski strani obvezne verige.