"Težko je reči, kaj je vzrok za nasprotovanje DL zakonu. Iščejo svoj delež v bazi, ki naj bi bila njihova volilna," je ob robu sredinega sestanka širše koalicije o predlogu sprememb proračuna za leto 2014 pojasnil minister za zdravje Gantar.
Po njegovem mnenju pa je "najmanj smešno", da prvak DL Gregor Virant govori o očitkih, da se v zdravstvu naredi premalo na področju korupcije. Virant je namreč kot notranji minister zadolžen za ukrepe na tem področju, naredil pa ni nič, je bil oster Gantar.
Večjo težavo Gantar vidi pri sprejemanju zakona v DZ. O morebitnih prihodnjih ukrepih bo razmislil, ko bo čas za to, je še dejal.
Zakon sicer podpirajo v koalicijskih SD, DeSUS in načeloma tudi PS, v DL pa nasprotujejo predlogu dviga prispevnih stopenj za samostojne podjetnike.
Zakonu nasprotujejo tudi v gospodarstvu, medtem ko mu v zvezi svobodnih sindikatov izražajo podporo.
Vlada bo danes obravnavala tudi predlog zakona o enakosti žensk in moških ter izhodišča za pripravo predloga zakona o dolgotrajni oskrbi, osebni asistenci in zavarovanju za dolgotrajno oskrbo. Minister za infrastrukturo in prostor Samo Omerzel pa bo na seji predstavil politiko reševanja problematike nedovoljenih gradenj.
Interventnemu zakonu v zdravstvu nasprotuje Virant
Vlada ima danes na dnevnem redu tudi interventni zakon na področju zdravstva. Minister Tomaž Gantar težko napoveduje usodo zakona, saj mu v DL še vedno nasprotujejo. Na seji vlade pričakuje argumentirano razpravo, je pa po njegovem mnenju škoda, da se v koaliciji razhajajo pri takšnih osnovnih stvareh. Kot pravi, je namreč zakon treba sprejeti.