Slovenija

Mišič ne razmišlja o vrnitvi med poslance

STA / S.R.
3. 9. 2013, 13.45
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52
Deli članek:

Gašpar Gašpar Mišič pravi, da je odločen, da svojo kariero nadaljuje v Luki Koper, in da ne razmišlja, da bi se vrnil v poslanske klopi. Se bo pa danes ali v sredo sestal z vodjo poslanske skupine Pozitivne Slovenije Janijem Möderndorferjem in po pogovoru z njim sprejel svojo odločitev, je pojasnil za STA.

Mediaspeed

Po pisanju današnjega Večera naj bi v ponedeljek Gašparja Mišiča pričakovali v poslanski skupini Pozitivne Slovenije, kamor naj bi prišel podpisati izjavo, s katero bi se odrekel poslanskemu mandatu. A ga ni bilo. Vzel naj bi si namreč še nekaj časa za razmislek. Kot ob tem ugotavlja omenjeni časnik, tako vse kaže, da taktizira. Z vrnitvijo mandata bi si namreč zaprl vrata v parlament, če bi ga vlada spodnesla na mestu predsednika uprave v Luki Koper.

Za STA je Gašpar Mišič pojasnil, da o vrnitvi v poslanske klopi ne razmišlja, v zadnjih dneh pa je dobil nekatere predloge, o katerih je vredno razmisliti glede na "nerazumne napade politikov na Luko Koper in na povsem zakonito kadrovanje". Kot pravi, je nujno, da se vključi pravna stroka in "se postavi v bran pravne države".

Po njegovih besedah ga nekateri nagovarjajo, da si pusti možnosti odprte, in pomislek enega od pravnikov je bil, da bi koprsko pristanišče vodil "pro bono" in hkrati ostal poslanec, dokler se ne ugotovi, kaj se bo zgodilo. Misli pa, da "te agonije ne bo vlekel" toliko časa.

Sicer pa, dodaja, "ne gori voda", nikogar ne ogroža, čeprav je zagotovo "marsikomu trn v peti". Njegova funkcija poslanca tako ugasne s sklenitvijo pogodbe za predsednika uprave Luke. Tudi če bi ga spodnesli s tega položaja, pa se glede prihodnosti ne boji. Kot pravi, je v politiko vstopil preskrbljen in tudi, če bi le "sedel in opazoval ta svet in slovensko politiko", bo imel dovolj.

Ob tem pa Gašpar Mišič opozarja, da je zanimivo, da se v vsem času "negativne kampanje" ni nihče ukvarjal z njegovim programom in se vprašal, s čim je prepričal nadzornike, pri čemer sam, kot poudarja, nanje ni pritiskal ali se z njimi dogovarjal. Pričakuje in poziva slovensko politiko, naj naredi korak nazaj.

Sklicuje se na pravnika Ivana Kristana, ko pravi, da bi morali najprej na Sodu preveriti, ali je postopek njegovega imenovanja potekal pravilno in zakonito. In v kolikor to ugotovijo, nimajo po njegovih besedah "moralne ali druge pravice posegati v nekaj, kar je bilo storjeno popolnoma demokratično in zakonito".