Minister za obrambo Roman Jakič je uredbo, s katero je Vojašnico Celje preimenoval v Vojašnico Franca Rozmana - Staneta, podpisal sredi maja. V poslanski skupini SDS menijo, da je tak poskus "restavriranja komunističnega totalitarnega sistema in oživljanja revolucije dejanje, ki po nepotrebnem povzroča delitve med ljudmi".
Kot so navedli v SDS, Franc Rozman - Stane še danes velja za "neomadeževano osebnost, čeprav literatura in pričevanja posameznikov kažejo, da je bil vse prej kot to". Zato ugotavljajo, da gre za zlorabo njegovega lika, za podcenjevanje in žalitev ljudi.
Tovrstna poimenovanja po njihovem mnenju kažejo tudi na stanje duha ter etičnih načel in so "v posmeh vsem žrtvam komunističnega totalitarizma". Kot ocenjujejo, "smo Slovenci še vedno talci naše preteklosti, neresnice in zgodovinskih laži".
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Ob preimenovanju vojašnice je treba po mnenju SDS tudi spomniti, da je Ustavno sodišče RS že leta 2011 razveljavilo poimenovanje ulice po Josipu Brozu Titu. V svoji obrazložitvi je ugotavljalo, da bi bilo tako poimenovanje v neskladju z ustavnim načelom spoštovanja človekovega dostojanstva.
Enako po ocenah SDS velja tudi za Franca Rozmana - Staneta, ki je "kot vojaški poveljnik preko hierarhije poveljevanja kršil takratne mednarodne konvencije in sodeloval ali dopuščal izvajanje vojnih zločinov nad civilisti".
Poimenovanje javnih objektov po osebnostih, "ki so jih zaznamovala dejanja, neskladna z obče človeškimi vrednotami in temeljnimi človekovimi pravicami", po prepričanju poslanske skupine največje opozicijske stranke pomeni preziranje demokratičnih vrednot in poveličevanje totalitarnih vrednot, ki jih obsoja tudi mednarodna skupnost.