Sodnica se je v skladu s sklepom višjega sodišča odločila za postavitev izvedenca gradbene stroke, ki naj z izvedencem geometrom ugotovi, kaj se nahaja na parcelah.
"Ko bo sodnica imela izvedeniško mnenje, bo lahko, kot je dejala, hitro sprejela odločitev," je za STA povedal odvetnik MOL Rok Koren. "Računam, da bi lahko imeli izvedeniško mnenje do sodnih počitnic ali kmalu po njih," je dodal.
Sodnica je po njegovih besedah nadaljevanje sodnega postopka odložila za nedoločen čas.
MOL je s podjetjem Giposs v sporu zaradi lastništva zemljišč ob blokih v nekaterih ljubljanskih soseskah. Giposs toži mesto za okoli šest milijonov evrov, tožbe MOL proti Gipossu in Bojanu Gjuri, ki je od Gipossa odkupil nekaj parcel, pa so vredne okoli štiri milijone evrov.
Giposs je predvsem v 60. in 70. letih minulega stoletja v Ljubljani gradil več stavb in se v zemljiško knjigo vpisal kot lastnik zemljišč, za katera pa na MOL trdijo, da so v njihovi lasti oziroma lasti etažnih lastnikov bližnjih stavb. Pravni postopki na sodiščih tečejo že več let, večina se jih je začela med letoma 2003 in 2005, nekatere nasprotne tožbe pa tudi pozneje.
Večina sodnih postopkov še ni končana. V primeru zemljišč v soseski BS3 na MOL trdijo, da gre za pripadajoča zemljišča okoli desetim bližnjim blokom in bi jih moral Giposs prenesti na etažne lastnike. Namesto tega pa jih je prodal Bojanu Gjuri in MOL tako na sodišču uveljavlja ničnost teh prodajnih pogodb. Primer je bil že dvakrat na vrhovnem sodišču.