Na Celjskem

V obtoku ponarejeni stotaki, unovčevali so jih na različnih lokacijah

S.R.
3. 4. 2023, 15.06
Posodobljeno: 3. 4. 2023, 15.06
Deli članek:

Celjski policisti so v drugi polovici marca v obtoku zaznali več ponarejenih bankovcev v vrednosti 100 evrov.

Slovenska policija
Osumljenec je imel ob aretaciji pri sebi 12 ponarejenih stotakov.

Lopovi so jih v obtok spravili tako, da so jih unovčevali na različnih lokacijah, kot so trgovine, trafike in gostinski lokali. Celjski kriminalisti so že izsledili osumljenca, 53-letnega slovenskega državljana, ki ga sumijo storitve šestnajstih kaznivih dejanj ponarejanje denarja. Prejšnji teden so ga pridržali. Ob aretaciji je imel pri sebi 12 ponarejenih stotakov, ki jih je nameraval spraviti v obtok. Preiskovalni sodnik ga je poslal v pripor.

Kako prepoznati ponarejen denar?

Policisti so obenem pojasnili, kako je mogoče ponarejen denar prepoznati. »V večini primerov zadošča, da bankovec pogledate, otipate in obrnete proti viru svetlobe, saj so ponaredki zaščitnih elementov tako opaznejši,« so poudarili ter dodali, da je te bankovce mogoče prepoznati tudi po reliefu, saj ga pogosto nimajo. Pri pregledu pristnega bankovca proti svetlobi sta vidna portretni vodni znak in varnostna nit, pri večjih vrednostih še portretno okence. Pri nagibanju bankovca naprej in nazaj pa se na srebrnem traku opazi portret Evrope v prosojnem okencu, na zeleni številki pa svetlobni val, ki se premika navzgor in navzdol po številki, so še pojasnili.

Če se vam zdijo bankovci sumljivi, o tem takoj obvestite policijo, in sicer pokličite najbližjo policijsko postajo ali telefonsko številko 113. Policisti svetujejo še, da si v primeru bankovca, za katerega sumite, da je ponarejen, poskušate zapomniti čim več informacij, predvsem pa, kdaj, kje in od koga ste ga prejeli, saj so lahko te informacije koristne pri ugotavljanju storilcev.

Estrada

Zanimivosti

neprepoznavni_1
Preprost program

Postanite neprepoznavni v samo nekaj tednih

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu