Regulirane cene bodo po navedbah ministra Kumra veljale od 1. septembra do 31. avgusta 2023. Za višjo tarifo bo veljala cena 0,118 evra za kilovatno uro, najvišja cena znižane tarife bo znašala 0,082 evra, medtem ko bo enotna tarifa znašala 0,098 evra na kilovatno uro.
Ob tem je vlada ohranila znižano 50 odstotno trošarino, s 1. septembrom pa se bo dodatno znižal še prispevek na obnovljive vire za 50 odstotkov.
"Zato bo mesečni in letni stroškem električne energije znižan pri vseh gospodinjskih in male poslovne odjemalce, ne glede na dobavitelja," je poudaril minister.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Od 15 do 60 odstotkov prihranka
Za povprečnega gospodinjskega uporabnika se bo račun za električno energijo znižal za 15 odstotkov. To so tisti uporabniki, ki imajo danes sklenjene pogodbe za dobavi električne energije pri najcenejših ponudnikih. Za tiste, ki so pri dražjih dobaviteljih, pa se bo račun znižal do 30 odstotkov, je zagotovil minister za infrastrukturo Bojan Kumer. Za tiste, ki so pri najdražjih dobaviteljih, pa se bo letni račun za električno energijo po njegovih besedah znižal za 60 odstotkov.
Kaj to pomeni v evrih? "Od 110 evrov do 334 evrov za tiste, ki imajo danes cenejšo elektriko, govorim o letnem nivoju. Za tiste, ki pa so danes pri najdražjem dobavitelju pa to pomeni prihranek okrog 1000 evrov letno," je pojasnil minister.