Po vremenski napovedi padavin ta teden še ni na vidiku.
Gasilci so na težkem terenu začeli krotiti požar, ki je zajel okoli 50 hektarjev. Čez noč so poskrbeli, da se ni preveč razširil, dopoldne pa je na terenu okoli 140 gasilcev, ki jim je v pomoč helikopter Slovenske vojske. Vodja intervencije in direktor gasilsko-reševalnega centra Ajdovščina Blaž Mlečnik je za Radio Slovenija povedal, da je gašenje fizično zelo naporno, ob nizkih temperaturah in težko dostopnem terenu nagaja tudi veter. Požar se je v dopoldanskih urahširil z vrha Gore proti dolini, v smeri burje.
"Po naših izkušnjah požara zaradi nedostopnega terena ne bo mogoče popolnoma pogasiti, to se bo zgodilo šele s prvim dežjem. Vse do takrat pa bo morala biti na požarišču gasilska straža," je dejal Močnik za STA.
Uprava za zaščito in reševanje je pred tednom dni po vsej državi razglasila veliko požarno ogroženost naravnega okolja. Tako je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ter drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi izvajanje drugih aktivnosti, ki predstavljajo požarno nevarnost.
Kot opozarjajo na PU Ljubljana, lahko že nedolžna iskra v naravi hitro zaneti požar velikih razsežnosti. Na to vplivajo predvsem vrsta vegetacije, hitrost in smer vetra, razgibanost terena, temperatura in vlažnost zraka. Če so izpolnjeni določeni pogoji, se požar lahko širi zelo hitro.