Hromadžićeva je v zavrnila možnost priznanja krivde, potem ko ji je tožilka Tadeja Majcen v zameno za to ponudila 30 let zapora. Majcnova je Hromadžićevi v obtožnici očitala kaznivo dejanje umora na grozovit način, za kar je predlagala izrek 26 let zapora, ter poskusa umora matere, za kar je predlagala 13 let zapora. Predlagano kazen je tožilka nato združila na 30 let.
Kot je navedla v obtožnici, se je obtožena v družinskem sporu najprej lotila sestre in jo z nožem zabodla kar 48-krat. Vmes je v dogajanje posegla mati, ki se je je obtožena prav tako lotila z nožem in jo zabodla vaj dvanajstkrat. Sestra je sicer uspela priti do hodnika in poklicati pomoč, a jo je obtožena nato še večkrat zabodla, tako da se je sesedla in na kraju dogodka umrla.
Priče o družinskih razmerah
Hromadžićeva se doslej ni zagovarjala, tudi za začetek glavne obravnave je napovedala, da njenega zagovora ne bo, če pa bo to treba, ga bo podala pozneje. Glavna obravnava, ki se bo začela 17. avgusta, bo verjetno kar dolgotrajna, saj je njen zagovornik Franci Šošterič ob že vabljenih pričah predlagal še celo vrsto sosedov in bližnjih družini, ki naj bi po njegovem izpovedali o razmerah in odnosih med materjo in hčerama.
Med drugim je predlagal zaslišanje soseda, ki je prvi pritekel na pomoč in poklical policijo in reševalce, zahteva pa tudi zaslišanje matere. Prav tako bi kot priče povabil policiste, ki so bili na kraju dogodka, zdravnico, ki je obtoženo sprejela po dogodku, psihiatra, ki je bil v stiku z obtoženo pred dogodkom ter izvedenca medicine in sodne medicine.
Ob tem je od sodišča zahteval še izločitev izvedenca psihiatra Mladena Vrabiča, saj naj bi se z obtoženo pred izdelavo mnenja pogovoril zelo pomanjkljivo in namesto nje zaključeval odgovore ali ji odgovore celo vsiljeval. Šošterič zato predlaga imenovanje tričlanske izvedenske komisije ljubljanske medicinke fakultete, če sodnik Danilo Obersnel in njegov senat temu ne bi ugodila, pa predlaga neposredno zaslišanje Vrabiča.