Gre za zasebno tožbo, ki jo je Zupan prek pooblaščenca Davida Sluge vložil, ker naj bi novinar v tisku raznašal stvari iz njegovega osebnega in družinskega življenja, kar lahko škoduje njegovemu dobremu imenu. Felc, sicer urednik črne kronike na časniku Delo, je v članku namreč razkril, da so policisti med hišno preiskavo na Zupanovem domu naleteli še na večjo količino prepovedane konoplje, zapisal pa je tudi, da je gojenja konoplje osumljen njegov brat.
Našli tudi konopljo
Na zasebno tožbo so zagovorniki vložili ugovor, v katerem so predlagali, naj sodišče zasebne tožbe ne dopusti in kazenski postopek ustavi. Članka sta namreč govorila o preiskavi gospodarskih kaznivih dejanj, povezanih z delovanjem Sazasa, hišne preiskave pa so bile opravljene tudi v prostorih, ki jih uporablja Zupan. V eni od preiskanih stavb je policija odkrila posebej prirejen prostor za gojenje konoplje in zasegla večjo količino sadik. Kot so še poudarili, je v člankih jasno zapisano, da je bil osumljenec Zupanov brat.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Članek je treba brati z naslovom vred
Pooblaščenec Sluga je v odgovoru na ugovor poudaril, da zapis izpolnjuje znake več kaznivih dejanj zoper čast in dobro ime, da je predkazenski postopek tajen, zapisal pa je tudi, da je bil članek objavljen v maniri rumenega tiska - na to naj bi kazala tudi naslov ter neresničen in zavajajoč podnaslov.
Vendar ljubljansko okrožno sodišče v ravnanju novinarja ni našlo znakov opravljanja, pa tudi ne drugih kaznivih dejanj zoper čast in dobro ime. Tudi pritožbeno sodišče, ki je zavrnilo pritožbo Sluge na ta sklep, je opozorilo, da je treba članek z naslovom vred upoštevati kot enotno in neločljivo besedilo ter zato posameznih besed oz. besednih zvez, ki so lahko za nekoga tudi objektivno žaljiva, ni mogoče presojati izolirano in iztrgano iz konteksta, še poroča Delo.