Črna kronika

Bajs in njegovi pajdaši, ki so kradli po ljubljanskih lokalih, se niso dogovorili s tožilstvom

T.R.
3. 4. 2015, 17.14
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Pred sodnike je pred kratkim stopil Tomaž Jamar, ki mu tožilstvo očita, da si je v družbi pajdašev za tarčo izbral gostince. »Operirali« naj bi tako, da je eden zamotil zaposlene, drugi pa kradel, predvsem mobitele in denar iz blagajne.

Arhiv Svet24

Sredi lanskega novembra smo pisali o 41-letnem dolgoprstnežu Tomažu Jamarju z vzdevkom Bajs, ki obiskuje ljubljanske lokale z nečednimi nameni. Po vstopu je zamotil zaposlene, nato pa izkoristil njihovo nepozornost in izmaknil izza točilnega pulta dragocenosti, predvsem mobitele in denar. »Ta, ki krade, naj bi bil Tomaž Jamar, ki ga išče policija, a ga ne najde, ker nima stalnega prebivališča. Če ga bo kdo videl, naj takoj obvesti policijo,« so v začetku novembra na svojem facebook profilu zapisali zaposleni v piceriji Oliva v ljubljanskem Štepanjskem naselju. Tam se je Tomaž oglasil, da bi povprašal, ali mogoče iščejo natakarja, češ da ima dolgoletne izkušnje z delom v gostinstvu. Natakarica mu je odvrnila, da razpisa za prosto delovno mesto sicer nimajo, lahko pa pusti svoje podatke. In to je možakar tudi storil, nato pa izginil kot kafra – z natakaričinim iphonom vred. Nekaj ur po kraji v Olivi se je oglasil v Blue baru na Viču, kjer se mu ni izšlo vse po načrtih. Mobitel je natakarici sicer uspel ukrasti, a ga je ta po posredovanju lastnika bara dobila nazaj.

Arhiv Svet24

Po vstopu je zamotil zaposlene, nato pa izkoristil njihovo nepozornost in izmaknil izza točilnega pulta dragocenosti, predvsem mobitele in denar.

Gostinci so zdaj bolj brezskrbni

Že nekaj dni pozneje so mu na prste stopili ribniški policisti. Jamar je imel še dva pomagača, ki ju je doletela enaka usoda, vsi skupaj pa naj bi imeli na vesti več kaznivih dejanj zoper premoženje. Gre za osumljence, ki so na območju ljubljanske policijske uprave izvrševali kazniva dejanja predvsem po gostinskih lokalih. Vloge so si med seboj razdelili in se na izvršitev kaznivega dejanja dobro pripravili. Eden je zamotil strežno osebje, drugi pa izvršil tatvino. V nekaj primerih so pri plačevanju z bankovci večjih vrednosti zavedli prodajalca pri menjavi z bankovci manjših vrednosti, je takrat sporočila predstavnica za stike z javnostmi v ljubljanski policijski upravi Nataša Pučko. 

Odkar je trojica v priporu, so gostinci bolj mirni. Pred kratkim je Jamar v družbi dveh pajdašev sedel na zatožno klop ljubljanskega okrožnega sodišča. Tožilstvo je v primeru priznanja krivde predlagalo zaporne kazni. Za Jamarja je menilo, da bi bilo primerno štiri leta in pol zapora, za 29-letnega Manuela Purčelanovića tri leta in pol sedenja za zapahi, za Jamarjevega vrstnika, 41-letnega Duška Cvijanovića, pa sedem let in tri mesece zapora. Trojica ni priznala krivde. Sojenje se bo zoper obtožene začelo čez približno mesec dni.