Roblekova sicer poudarja, da današnja sodba ljubljanskega okrožnega sodišča, s katero je Škoberneta spoznalo za krivega in mu dosodilo pet let in pol zaporne kazni, še ni pravnomočna. Sodba po njenih besedah pomeni, da je sistem sposoben prepoznati dejanja in storilce in jih tudi ustrezno procesirati in sankcionirati.
Po njenih besedah ni dvoma, da dejanja, ki se očitajo sodniku, krnijo ugled sodniške službe, zato je po njenih besedah v interesu sodnikov, da se čim prej ugotovi, ali je Škoberne očitana "kazniva dejanja, ki bi morala sodnikom biti tuja, res storil".
Če bo sodba postala pravnomočna, bo moralo sodišče po besedah Roblekove sodbo poslati Sodnemu svetu RS, ki je dolžan o tem brez odlašanja obvestiti državni zbor, ki sodnika razreši.
Škoberne je po besedah Roblekove član društva, ki ga vodi. Če bo obsodilna sodba postala pravnomočna, ga društvo lahko izključi, sicer pa članstvo v njem preneha tudi s prenehanjem sodniške funkcije, pojasnjuje Roblekova.
Sodišče je Škobernetu danes poleg zapora dosodilo še 19.622 evrov stranske denarne kazni, vrniti mora tudi 12.000 evrov podkupnine.
Njegova obramba je napovedala, da se bo na razsodbo najverjetneje pritožila, tožilstvo pa bo o pritožbi še razmislilo.
Škoberne verjetno ne bo mogel biti nikoli več sodnik
Če bo obsodilna sodba zoper celjskega sodnika v suspenzu Milka Škoberneta postala pravnomočna, ga bo DZ razrešil s funkcije sodnika, na sodniško funkcijo pa ne bo mogel več kandidirati, je za STA povedala predsednica Slovenskega sodniškega društva Janja Roblek. Njegove sodniške odločitve pred izrekom suspenza pa niso pod vprašajem, je dejala.