Zdravje
Kava povzroča zgago, a jo hruška in slez lahko odpravita
Izbira kave zjutraj na tešče je najslabša odločitev, pa tudi soda bikarbona ne bi smela biti zdravilo, s katerim se borimo proti zgagi. Zgago je dobro blažiti z banano, kozarcem vode, slezovim ali kuminim čajem.
Prehlad bi moral miniti v tednu dni
Žgečkanje v grlu, zamašen nos, kašljanje, kihanje in povišana telesna temperatura so tisti znaki, pri katerih veste, da je z dihalnimi potmi nekaj narobe.
Nepogrešljivi dvojec v boju proti številnim boleznim
Na nas vse bolj delujejo vplivi iz okolja, zato ni dovolj, da za zdravje skrbimo le od zunaj. Spoznajte pomembna minerala!
Obetavno odkritje za nov način zdravljenja venske tromboze
Slovenski znanstveniki so pod vodstvom Igorja Križaja odkrili in opisali antikoagulantni protein iz kačjega strupa, ki močno zavira strjevanje krvi.
Zakisano telo se težje znebi viška maščob
Če spadate med 80 odstotkov žensk s porušeno vrednostjo pH v telesu, se najbrž že leta borite proti odvečnim kilogramom, a brez pravega uspeha.
Kam je poniknila barva moje kože?
Vitiligo je bolezen, pri kateri izgineva kožno barvilo, rezultat pa so svetle, celo bele lise, ki reagirajo na sonce z opeklino, ker na teh mestih ni zaščite pred sončnimi žarki.
Nekoč priljubljene, danes pozabljene
Danes bomo le s težavo na vrtovih in v sadovnjakih našli lepa in košata drevesa, katerih sadeži so zares okusni šele po prvi zmrzali. Nešplje bomo morda našli le še v zares starih sadovnjakih, čeprav jih odlikuje izjemno zdravilno delovanje.
Povečajte odpornost in okrepite imunski sistem
Na srečo obstaja kar nekaj načinov, kako možnost, da bi zboleli, vsaj nekoliko zmanjšati, če se tem tegobam že ne moremo povsem izogniti.
Poznate pasti, ki jih nastavlja alkohol?
Če si boste kozarec vina privoščili do trikrat tedensko, boste koristili zdravju, večje količine so zdravju škodljive. Tvegate predvsem težave, povezane s srcem in ožiljem. Posebej nevaren je ženskam in mladim.
Tegobe in tečnobe, ki jih prinese jesen
Velik del odgovornosti nosimo sami, ker se pred bacili slabo zavarujemo: ne umivamo si rok, ne pokrivamo ust, kadar kašljamo, in dostikrat tudi zdravnika ne obiščemo pravočasno.
Prastara jed, ki da energijo za ves dan
Kislo zelje ma na slovenskih tleh dolgoletno tradicijo. Zelje je izjemno zdravo živilo že samo po sebi, s fermentacijo pa postane prava zdravilna bomba.
S temi kolački boste zvezda jesenskega druženja!
Peka kolačev je kot nalašč za družinsko kuharsko druženje. In prav je, da pri pripravi pomagajo tudi otroci. To je recept, ki vas bo preprosto navdušil.
Čudežno prastaro žito
Pira velja za prastaro zvrst pšenice, na katero smo pri nas skoraj pozabili. Toda zaradi njenih pozitivnih učinkov na telo jo počasi ponovno začenjamo vnašati v jedilnike. Uporabna je v kulinariki kot kavni nadomestek, pleve pa uporabljajo kot polnilo za vzglavnike.
Solate iz vrečk je treba vedno izdatno oprati
Začelo se je novo študijsko obdobje in tudi večina dopustnikov, ki so vztrajali do konca, se je že vrnila na svoja delovna mesta. V času malice si pogosto radi privoščimo pakirane solate, pa so te varna in zdrava izbira?
Zgodnje odkritje raka dojke vam lahko reši življenje
Rožnati oktober je mednarodni mesec ozaveščanja o raku dojk, ki je najpogostejša oblika raka pri ženskah. V Sloveniji vsako leto za rakom dojk zboli skoraj 1300 žensk in okoli 10 moških. To pomeni, da vsak dan nekje v Sloveniji vsaj tri ženske izvedo za diagnozo.
Ekcem – zakaj nastane, kako ga pozdraviti?
Po nekaterih podatkih naj bi za ekcemom bolehalo kar deset odstotkov populacije. Kljub precejšnji razširjenosti pa je med ljudmi še vedno kar nekaj nerazumevanja ekcema.
Rož'ce, ki bi jih morala poznati vsak ženska!
Pravijo, da zna narava pozdraviti vse, in zdi se, kot da bi bile nekatere rastline, ki rastejo v naši bližini, ustvarjene prav za pomoč ženskam. Katere rastline torej lahko pomagajo pri ženskih težavah?
Tudi vitamine moramo uživati zmerno!
Vitamini pomagajo pri razgradnji in izgradnji ogljikovih hidratov, maščob in beljakovin, potrebujemo pa jih tudi za tvorbo mišic, kosti, za zdrav imunski sistem in mnogo drugih stvari.
Čez mejo se je razcvetela agresivna oblika »očesne gripe«
Zdravniki v Avstriji beležijo porast števila primerov zelo nalezljivega virusnega obolenja očesne veznice.
Bolečine včasih minejo, ne da bi jih preganjali
Bolečina je varovalni mehanizem, ki preprečuje (če seveda ukrepamo) nadaljnjo škodo na tkivih ali organih. Tudi kronične bolečine nam ni treba trpeti.
Nagrajena za razvoj novega načina zdravljenja raka
Nobelovo nagrado za medicino letos prejmeta ameriški in japonski imunolog James P. Allison in Tasuku Honjo, ki sta razvila posebno imunoterapijo za zdravljenje raka, je danes sporočil inštitut Karolinska.
Kako se upreti staranju in ga upočasniti
Razkrivamo, kako se stara naše telo ter kako nam z leti pešata vid in sluh. Seveda ponujamo tudi nasvet, kako se staranju upreti in ga upočasniti!
Število lasnih koreninic se z leti občutno zmanjša
Izpadanje las je pogosto posledica hormonskega vzroka.
Z drenom nad vnetja in drisko ter kožne tegobe
V teh dneh z vej drena odpadajo okrogle rdeče drnulje, ki jih pri nas le še redko nabiramo. Pa vendar rek »zdrav kot dren« ni nastal kar tako. Dren so uporabljali že v stari antiki, a smo do danes skoraj povsem pozabili nanj.
Bolečine v trebuhu; kdaj k zdravniku?
Kadar se v vašem trebuhu pojavi bolečina ali nelagoden občutek, je to prvo opozorilo telesa, da se z njim nekaj dogaja. Če bolečina narašča, to vsekakor ni dober znak.