V naših možganih so fantastične možnosti – le razmišljanje moramo spremeniti, pravi dr. Yurij Yatsko.
Bioenergija sodi v medicino. Ob tem doda, da bioenergija ne sodi v alternativo, ker so njena logika in mehanizmi delovanja v okviru znanstvene paradigme klasične medicine. Čudi se, zakaj medicina bioenergetske metode doslej še ni vzela pod svoje okrilje. »Biopolje je širok pojem, sestavljen iz več struktur, del pa jih je mogoče že zdaj meriti in analizirati s fizikalnimi napravami. To bi lahko koristilo pri zgodnejšem diagnosticiranju in zdravljenju tam, kjer uradna medicina ni dovolj učinkovita. V medicini zmanjkuje denarja, saj ga je že sedaj premalo, ker pa se pojavljajo še nove in se vračajo stare bolezni, bo potreb po denarju vedno več. Prav njegovo pomanjkanje pa bo prej ali slej prisililo uradno medicino k uporabi bioenergetskih metod diagnosticiranja in zdravljenja.«
Zakaj življenje poteka tako in ne drugače? Nenehno raziskovanje je dr. Yatska vodilo skozi različne etape – zdravljenje je bilo le ena od njih. »Ko sem prišel do zaključka, da moramo rešitve za vse naše probleme iskati v naših glavah, sem se posvetil psihologiji. Ta veda me je navdušila, vendar mi ni dala vseh odgovorov, ki sem jih iskal. Psihologija je samo še en ozek pogled na človeka. Jaz pa sem želel razumeti, kaj se dogaja s človekom, zakaj življenje teče tako in ne drugače, kaj ali kdo nam povzroča težave – tudi zdravstvene ... Zato sem moral raziskovanje razširiti na delovanje družbe in civilizacije, lotil sem se celo zgodovine in lingvistike ... In prišel do presenetljivih spoznanj.«
Svobodno razmišljamo tri minute na dan – preostanek smo na avtopilotu. Z vsemi temi znanji sedaj svetuje in uči, kako reševati probleme, pomaga pri osebnostnem razvoju, izboljšanju medosebnih odnosov, vključno z obvladovanjem čustvene inteligence in dvigom mentalnih sposobnosti. Oblikoval je paket znanj, ki se jih lahko priuči vsakdo, vendar pa so namenjena predvsem podjetnikom in menedžerjem, saj od udeležencev programov pričakuje ne le predznanje, temveč predvsem vztrajnost pri izpolnjevanju »domačih nalog« in vaj. Dr. Yatsko pojasnjuje: »Prvi korak je vzpostavitev in razvoj temelja osebnosti, ki ga imenujem racionalni jaz. Ta ima sposobnost svobodnega razmišljanja in odločanja. Na žalost je pri povprečnem človeku aktiven le od dve do tri minute na dan! To pomeni, da je samo tri minute dnevno sposoben sprejemati resnično svobodne odločitve, v izjemnih primerih morda 'celo' štiri ali pet minut na dan. Vsi drugi procesi se pri posamezniku odvijajo napol nezavedno; pravim, da je človek na avtopilotu. Zato udeležencem mojih programov poskušam pomagati, da bi se čim večkrat na dan resničnozavedali, kaj govorijo, kaj počnejo, kaj mislijo. Če tega ni, se nam dogajajo stvari, ki jih določajo okolica, situacije in predvsem vzorci, ki smo jih dobili od svojih staršev, družine …« Opozarja, da je racionalni jaz edini, ki zmore ozavestiti realno situacijo in lahko sproži potrebne spremembe, da človek ne bi le sledil toku dogodkov.