Savnanje lahko opišemo kot globinsko čiščenje telesa, saj topel zrak seže tudi do štiri centimetre globoko v telo in tako z znojenjem iz njega izvleče strupe, viruse, škodljive kovine ter toksine, ki smo jim nenehno izpostavljeni. Hkrati se čisti zunanji sloj kože, iz nje se izloča loj, pa tudi ostanki ličil. Med savnanjem prodre v kožo od 50 do 70 odstotkov več krvi in hranilnih snovi, posledično je koža videti sijoča in zdrava, pa tudi bolj napeta.
Priporočila
Čiščenje in osveževanje kože v savni lahko trajata nekaj časa. Prvih pet minut na vročini je namreč potrebnih za odpiranje por. Naslednjih pet minut spodbuja prekrvitev in izmenjavo snovi v tkivih, še kakšna minuta več pa je potrebna za začetek lepotnega učinkovanja. Seveda pa to lahko pospešite, če upoštevate naslednja priporočila: vedno vstopite v savno čisti, pred savnanjem se oprhajte, da s kože odstranite umazanijo, olja, ličila, ter z luščilnim sredstvom postrgajte z nje odmrle celice. Najbolje po naslednjem receptu: jedilno žlico mandljevih otrobov zmešajte z mlačno vodo v gosto maso. S čopičem jo nanesite na obraz in telo, pustite učinkovati 15 minut, nato jo s krožnimi gibi čim bolj vtrite v kožo. Dobro sperite.
Ne pozabite na hidracijo
Pred savnanjem in po njem spijte kozarec vode. V savni se boste potili, izgubljeno tekočino pa morate čim prej nadomestiti. Nekateri radi v vodo kanejo nekaj kapljic limoninega soka. Blagodejni učinek savnanja na kožo lahko še okrepite z uporabo eteričnih olj. Kanite nekaj kapljic izbranega olja v vodo, s katero v finski savni polivate vroče kamne, oziroma ga kanite neposredno v parni generator, če raje uživate v parni savni. Za normalno kožo dodajte sivko ali mandarino.