Zdravje

Kako izbrati primerno homeopatsko zdravilo?

Petra Arula
10. 2. 2015, 07.32
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Z uporabo homeopatije ne delujemo na simptom, temveč človeku pomagamo vklopiti notranjega zdravnika – telo se tako zdravi samo.

Promocijsko gradivo

Homeopatija  medicina narave, ki obravnava človeka kot celostno bitje in deluje na njegovo energetsko raven, s tem krepi imunski sistem in pospešuje samozdravljenje. Pomeni zdravljenje podobnega s podobnim, to je z zdravilom, ki bi pri zdravem človeku izzvalo prav take simptome, kot jih ima oboleli.

Kako deluje? Homeopatska zdravila so zdravila naravnega izvora in so pripravljena s posebnim načinom, ki se imenuje potenciranje. S tem postopkom izdelave se izničijo vsi strupeni in stranski učinki zdravila in zato je zdravilo primerno za nosečnice, dojenčke, doječe matere, oslabele starostnike …

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

Potenciranje

Potenciranje je poseben postopek stresanja, ki daje homeopatskim zdravilom energetsko vrednost. Gleda na to, kolikokrat je bilo zdravilo razredčeno in potencirano, dobimo različne potence homeopatskih zdravil oziroma različne jakosti zdravil. Za samozdravljenje se uporabljajo nizke potence z oznako od 1 do 30. Pred številko je oznaka D ali C, ki pomeni način razredčitve. Če je bilo na primer zdravilo redčeno v razmerju 1 proti 10, nosi oznako D oziroma 1 proti 100 oznako C. Z nizkimi potencami (D/C 1 do 12) vplivamo predvsem na telesno plat bolezni, med potencami 12 do 30 je območje srednjih potenc. Z njihovo uporabo se začenja vpliv na duševnost človeka. Višje potence lahko za zdravljenje uporabljajo le izkušeni homeopati in niso primerne za samozdravljenje ter jih ni mogoče dobiti v lekarni.

Zanimivosti

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja

LEČA
Leča

Stročnica, ki bogati jedilnike in odpravlja slabokrvnost