Po spletnih podatkih snežnega telefona v teh dneh obratujejo smučišča na Krvavcu, Mariborskem Pohorju, Rogli, Voglu, Kopah, Golteh ter v Kranjski Gori in Ribnici na Pohorju. Največ snega je na Voglu, okoli 180 centimetrov.
Na Krvavcu so pravega zimskega vzdušja tudi v dolinah zelo veseli. Ocenjujejo, da bo tako na smučanje prišlo več dnevnih gostov, ki jih je bilo doslej zelo malo, čeprav smučanje omogočajo od konca lanskega novembra.
Kot je STA povedal vodja komerciale in marketinga v podjetju RTC Krvavec Luka Vrančič, so v predprodaji prodali za od 10 do 15 odstotkov več sezonskih kart kot lani, na kar je gotovo vplivala lanska dolga in smučanju naklonjena zima, medtem ko je bilo dnevnih gostov v tokratni zimi doslej precej manj kot prejšnja leta.
Trenutno na Krvavcu obratuje devet od 11 naprav, na smučiščih pa je do 80 centimetrov naravnega in kompaktnega snega. Z umetnim zasneževanjem v teh hladnejših dneh intenzivno nadaljujejo. Sicer pa Vrančič pravi, da zdajšnji sneg ne bo rešil letošnje smučarske sezone za Krvavec, saj je skoraj dvomesečni izpad smučanja nemogoče nadomestiti.
Izpad prihodka zaradi minulih deževnih tednov je nenadomestljiv tudi v Kranjski Gori. Ocena Zavoda za turizem Kranjska Gora je, da je destinacija kot celota v treh januarskih tednih izgubila dva milijona evrov prihodkov, je povedala direktorica zavoda Mirjam Žerjav. Trenutno so razmere boljše, konec tedna je Kranjska Gora polno zasedena zaradi 50. Zlate lisice in kontinentalnega pokala v skokih in nordijski kombinaciji v Planici, povečujejo se rezervacije za februar, je povedala Žerjavova. Ob tem pa dodaja, da bo v prihodnjih tednih nemogoče nadoknaditi izpad.
V Kranjski Gori trenutno obratuje večina naprav, imajo pa okoli 20 centimetrov naravnega snega in dodatno zasnežujejo, je povedala vodja trženja v družbi RTC Žičnice Kranjska Gora Klavdija Gomboc. Zaradi slabega vremena so izgubili goste iz Hrvaške in Srbije, ki pridejo na smučanje v času njihovih počitnic, izgubili so tudi večino novoletnih gostov, skupno pa so v petih tednih slabega vremena zabeležili izpad 80.000 smučarjev, je STA povedala Gombočeva. Upa, da bo v prihodnjih tednih vreme ugodnejše in da bodo lahko sezono podaljšali do konca marca.
Na Rogli smučanje neprekinjeno poteka od 30. novembra lani, trenutno pa obratujejo vse naprave razen ene, in sicer Jurgovo 3. Urejene so tudi tekaške proge, vsak dan se dopolnjuje še ponudba v snežnem parku, ki je namenjen deskarjem, je povedala Tina Tinta Kovačič iz družbe Unior Turizem. Na smučiščih je od 60 do 70 centimetrov naravnega in umetnega snega, ki ga še izdelujejo.
Možnosti za smučanje po Sloveniji zdaj veliko
Kljub temu da je bilo ponekod po Sloveniji smučanje možno že od konca lanskega novembra, pa je za pravo zimsko in smučarsko vzdušje tudi po dolinah poskrbela šele zadnja ohladitev s sneženjem, ki pa ne bo rešila dosedanje katastrofalne sezone. Po podatkih snežnega telefona naprave obratujejo v osmih smučarskih središčih po Sloveniji.