Ob odprtju je predsednik Plavalne zveze Slovenije dr. Boro Štrumbelj v govoru predvidel, da morda bazen na začetku ne bo poln, saj plavalna kultura ne pride čez noč, a da izkušnje iz Nove Gorice kažejo, da bo novi bazen po enem letu lahko že deloval s polnim urnikom. To se je v Novem mestu zgodilo že precej prej. Vseeno so ure, ko ima vsak plavalec na voljo svojo progo in je katera še prazna, a so tudi ure, ko so vse proge polno zasedene z več plavalci.
Aleš Makovac, direktor Zavoda Novo mesto, ki upravlja bazenski kompleks, na vprašanje, kako so Novomeščani sprejeli bazen, pravi, da nekateri z navdušenjem, drugi pa s precejšnjo mero previdnosti: »Vsi, ki so to želeli, so bazen lahko spoznali in ugotovili, da je na voljo vsem tipom uporabnikov. Nekateri so ga takoj sprejeli za svojega in ga redno uporabljajo, tisti bolj zadržani bodo potrebovali še kakšno vzpodbudo.«
V prvem letu je upravljavcem bazena uspelo prodati 204 poimenske sezonske vstopnice in 51 prenosljivih sezonskih vstopnic, kar ni malo. Če bi vsi imetniki prišli plavat vsaj dvakrat na teden, bi to pomenilo že kar lep obisk, najmanj sto obiskovalcev na dan. Kot rečeno, je obisk ob različnih urah različen. V jutranjem času bazen obiščejo redni plavalci, večinoma upokojenci, ki se nato ustavijo še na kavi. Dopoldne predvsem manjši, dvajsetmetrski vadbeni bazen napolnijo šole in vrtci, ki izvajajo redne plavalne tečaje, nekaj rednih plavalcev ima svoj termin takoj po službi, popoldne pa oba bazena večinoma zasedejo klubi, podjetja in društva, v zadnjih urah pa bazena obiskujejo predvsem odrasli plavalci, posamezniki.
Poleg omenjenih enkrat na teden za nekaj ur manjši bazen v programu Banjanja zasedejo najmlajši uporabniki – dojenčki in malčki. Plavalni klubi v okviru svojih najemov uporabljajo vadbeni in plavalni bazen. Največ terminov ima domači Plavalni klub Novo mesto, sledijo mu Triatlonski klub Novo mesto, Plavalna akademija Rok Kerin in plavalna šola NARF, Klub sinhronega plavanja Krško, Fit klub. S plavanjem invalidov se ukvarja Športno društvo Plavalček, s potapljanjem na vdih pa Športno društvo Apnea Slovenija. Med najemniki je tudi nekaj podjetij. Vsak teden bazen obiščejo tudi člani Medobčinskega društva invalidov, Šole zdravja in Varstveno-delovnega centra Novo mesto.
Kot rečeno, je bazen ta čas zaprt zaradi letnega remonta, v času katerega bodo opravili generalno čiščenje obeh bazenov in ploščadi, redni letni servis bazenske strojnice in pregled bazena. Po čiščenju in ponovnem polnjenju mora preteči skoraj teden dni, da se ponovno vzpostavijo vsi parametri. Preden gredo v vodo prvi plavalci, morajo zagotoviti pozitivne izvide testiranj nacionalnega laboratorija – NLZOH. Ker gre za prvo leto obratovanja, bodo izvajalci v času remonta poskrbeli še za odpravo nekaterih napak. Bazen bo svoja vrata ponovno odprl v ponedeljek, 19. avgusta.