Gotovo ste že slišali, da čajne vrečke pomagajo pri oteklih očeh in podočnjakih. To pa še zdaleč ni vse, kar zmorejo. Kot oblogo jih lahko uporabite pri zdravljenju modric, ki bodo izginile veliko hitreje. Koža se obarva zaradi popokanih kapilar, videz barvnih madežev pa popravijo čajne vrečke. Kadar vam zmanjka tonika za obraz in potrebujete začasno nadomestilo, dokler ne kupite novega, kritične predele kože obložite s toplimi čajnimi vrečkami. Te razmastijo obraz, zato so primerne predvsem za mastno kožo.
Mlečna nega
Kako pripraviti lepotilno kopel iz mleka, je vedela že Kleopatra. V kad je sicer nalila oslovsko mleko, vi pa lahko uporabite kravje z visokim deležem maščobe (potrebujete približno liter do dva na kad). Mlečna maščoba ščiti in pomirja kožo, medtem ko mlečni encimi ter vitamina A in E pospešijo obnavljanje kožnih celic. V kopeli vztrajajte vsaj 15 minut in ne uporabljajte gela za prhanje. Nasvet: Mleko pred uporabo segrejte, kopeli pa dodajte še dve žlici medu ali ravno toliko olivnega olja. Po kopeli temeljito zdrgnite kad, da vam naslednjič ne bo spodrsnilo, saj olje na keramiki ustvari gladek film.
Skuta kot obrazna obloga
Pomlajevalna obrazna maska je zelo preprosta za pripravo. Potrebujete samo skuto in med, saj oboje podari koži vlago in jo intenzivno neguje. Takšna maska osveži in prekrvi kožo ter poskrbi za rožnat sijaj. Najboljša je pusta skuta, le pri zelo suhi koži uporabljajte polnomastno. Na eno žlico skute zmešajte žlico do dve medu ter si pasto (na pol centimetra debelo) za 30 minut namažite na obraz. Sperite s toplo vodo. Nasvet: Če je med prečvrst, ga pred uporabo segrejte v topli kopeli. Še ena prednost takšne maske je, da ostanke lahko mirno pojeste.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Pomlajevalni pomarančni eliksir
Pomaranče so odličen vir sadnih AHA-kislin in vitamina C, ki dokazano blažijo gube. Jajčni rumenjak kožo navlaži in učvrsti, med jo vlaži, pomarančni sok pa odstrani odmrle celice in pospeši nastajanje novih. Ker so pomaranče bogate s cinkom, so najprimernejše za nego aknaste kože. Sok ene pomaranče zmešajte z dvema žlicama zelene gline v prahu. Dodajte žlico mleka. Skrbno premešajte in mešanico pred uporabo pustite pol ure. Za 25 minut jo nanesite na obraz in vrat, nato pa sperite s toplo vodo. Lepotne sestavine: jajčni rumenjak, ena žlica medu, dve žlici sveže iztisnjenega pomarančnega soka, paketek navadne želatine.
Korenčkova obrazna maska
Korenček je znan po visoki vsebnosti vitamina A, folne kisline in kalija. Korenje obnovi kožno tkivo in ga zaščiti pred soncem. Potrebujete dva do tri velike korenčke in dve žlici medu. Korenček skuhajte, zmečkajte in zmešajte z medom. Masko pustite delovati 10 minut, nato jo sperite s hladno vodo.
Z medom do mehkih, svilnato nežnih ustnic
Koža na ustnicah velja za izjemno nežno in se hitro odzove na zunanje vplive. Vsak se je že soočil s suhimi in razpokanimi ustnicami, ki so posledica izpostavljenosti soncu, mrazu ali pa posledica kajenja. Namesto da se obrnete na plastičnega kirurga se raje sprehodite do kuhinje in pobrskajte po omari. Med je odlično negovalno sredstvo za razpokane ustnice. Negovalne, antibakterijske snovi v medu zmehčajo ustnice in jih naredijo svilnato nežne. Na ustnice nanesite med in pustite 10 minut. Pri zelo hrapavih ustnicah lahko med pustite tudi čez noč. Da se izognete madežem na posteljnini, zaščitite blazino s staro brisačo. Nasvet: ustnice dodatno negujte še z medenim pilingom. Zmešajte žlico olivnega olja, žlico sladkorja in žlico medu. Z dobljeno pasto si zdrgnite ustnice in pustite dve minuti. Sperite s toplo vodo.