Britanska vlada na njeno smrt ni nepripravljena. Načrt je poimenovan „londonski most“, v njem pa je začrtano, kaj se bo dogajalo v dnevih med njeno smrtjo in pogrebom. Novico bodo najprej javno oznanili; verjetno je tudi, da jo bo posebej oznanila tudi britanska kraljeva družina. Sledilo bo 12 dni priprav na slovo od kraljice, ki bodo javno življenje ustavile v tirnicah.
Narod bo žaloval
Njena smrt bo velik udarec za gospodarstvo – borze in banke bodo najverjetneje za 12 dni zaprle svoja vrata. BBC bo prilagodil svojo vsebino, pričakovati pa gre vsesplošno histerijo, saj večina britanske družbe ni nikdar poznala drugega monarha.
Dan po njeni smrti bo za kralja razglašen princ Charles.
Kraljica bo štiri dni počivala v westminstrski palači. Javnost bo na vsakega od teh štirih dni imela 23 ur, da se od nje poslovi. Verjetno bo tja romal milijon ljudi. 10 dni po njeni smrti jo bodo premestili v westminstrsko opatijo, kjer bo pogrebna slovesnost, ki jo je pomagala načrtovati. Pogreb bo skoraj gotovo ohromil promet v Londonu.
Njen pogreb bo praznik
Njen pogreb bodo razglasili za dan žalovanja, torej neke vrste praznik. Če bo kraljičin pogreb prišel na vikend ali kateri drug praznik, ne bo dodatnega dneva dopusta. In čeprav bo na delodajalcih, da odločijo, ali bodo svojim zaposlenim dali dela prost dan, bo udarec za gospodarstvo neizbežen.
Ne gre pa pričakovati, da bodo Britanci dela prosti vseh 12 dni žalovanja – najverjetneje le na dan pogreba. Podobno velja za šoloobvezne otroke – brez pouka bodo le na dan pogreba, ne pa vseh 12 dni.
Ob 9. uri bo zazvonil „Big Ben“, ob 11. bo sledila tišina, ki bo trajala dve minuti, preden se bo začela pogrebna procesija. Maše v westminstrski opatiji se bodo udeležili dostojanstveniki z vsega sveta, milijarde pa jo bodo spremljale doma na televizijskih zaslonih.