PRED ČIŠČENJEM Še preden se lotite čiščenja sedežne garniture s čistilnimi sredstvi, jih preizkusite na bolj skritih predelih, saj lahko različno reagirajo in povzročijo tudi razbarvanje.
Tkanina iz mikrovlaken ima žametno strukturo in je praviloma veliko bolj trpežna od večine ostalih materialov, torej je primerna za stanovanja z otroki in hišnimi ljubljenčki. Kavč ali drugo pohištvo iz mikrovlaken je lahko ob pravilni negi in vzdrževanju vaš spremljevalec veliko dlje kot pohištvo iz drugih tkanin. Da bo vaša sedežna garnitura ostala udobna in lepega videza, pri čiščenju sledite naslednjim preprostim napotkom.
Privoščite ji redno čiščenje
Kavč iz mikrovlaken, če je le mogoče, redno čistite s sesalnikom za prah. Potrudite se, da sede na njem ne uživate hrane, tako boste preprečili nastanek trdovratnih madežev, prav tako se na njem ne bodo nabirale drobtine. S sesanjem boste preprečili nabiranje prahu in ohranili tkanino čisto. Občasne madeže očistite takoj, ko nastanejo. Praviloma bo dovolj mokra krpa. Če pa se je po kavču polilo rdeče vino, si pomagajte z milnico, ki jo pripravite iz detergenta za ročno pomivanje posode.
Kako odstraniti madeže
Da bi preprečili katastrofo, ki se lahko primeri zaradi napačne rabe čistil, poiščite listek z deklaracijo ali nalepko, na kateri je zapisano, kako kavč primerno očistiti in ali je dovoljena uporaba vode. Če ni, za čiščenje uporabite alkohol. Lahko se sicer zgodi, da očiščeni predel postane trd in hrapav, v tem primeru si pomagajte s ščetko in ta predel dobro preščetkajte.
Če ima kavč neprijeten vonj
Če se je kavč iz mikrovlaken navzel neprijetnih vonjav, po njem potresite sodo bikarbono in pustite delovati čez noč. Naslednji dan sodo bikarbono dobro posesajte. Ta bo odstranila večino neprijetnih vonjav. Uporabite jo lahko tudi pri madežih, ki so za seboj pustili neprijeten vonj (nesreče hišnih ljubljenčkov). Nato v razpršilki zmešajte eno enoto mehčalca in devet enot vode. Dobro premešajte in mešanico popršite po sedežni garnituri. Nad rezultatom boste presenečeni.