Pozimi se zaradi ogrevanja stanovanja zrak v prostorih hitro izsuši, suh zrak pa s seboj prinaša številne zdravstvene težave. Pojavijo se razna prehladna obolenja, kihanje, težave s kožo. Za prvo pomoč vzemite posodico vode in jo postavite na radiator, nič ne bo narobe, če boste dodali tudi kapljico eteričnega olja. Prav tako lahko kot hitro pomoč uporabite kuhinjsko krpo, zmočite jo in osušite na radiatorju.
Na radiator postavite posodo z vodo in tako zagotovite vlago v zraku.
Vlažilniki zraka
Vlažilniki zraka so nekoč veljali za prestiž, danes pa so tako rekoč osnovna oprema v zimskih mesecih. Ne veljajo več za drage hišne pripomočke, njihova cena je od dobrih 20 evrov dalje. Omogočajo, da dosežete optimalno raven vlage v zraku. Toda previdno. Vlažilnike redno čistite in vzdržujte, sicer se lahko hitro razvijejo mikroorganizmi. Ti lahko pridejo v stik z zrakom, ki ga dihate, in prinesejo številne respiratorne težave.
Ionizatorji zraka
Če ima vaš vlažilnik zraka funkcijo ioniziranja, se je nikar ne branite. Ta zrak čisti s proizvajanjem negativnih ionov, tako imenovanih anionov, ki pozitivno vplivajo na počutje. Posledično se tudi znebite pozitivnih ionov, kot so prah, virusi in bakterije.
20 evrov
bo stal že najcenejši vlažilec zraka, ki bo omogočal optimalno vlaženje zraka.
Eterično olje dela čudeže
Poskrbeli ste za dovolj vlage v stanovanju, zdaj poskrbite le še za prijeten vonj. Naslednji trik je več kot koristen. V posodico z vodo, ki ste jo postavili na radiator, dodajte nekaj kapljic eteričnega olja sivke ali limone in prostor bo v trenutku poln svežine. Če imate težave z dihali, vam svetujemo uporabo eteričnih olj mete ali evkaliptusa. Če želite pregnati zimsko utrujenost, bo gotovo prava izbira eterično olje cimeta ali vrtnic. Z uporabo izparilnikov boste poskrbeli za prijetno vlaženje zraka, eterična olja pa bodo poskrbela tudi za vaše boljše razpoloženje.
Citrusi
V lonec dajte vodo in v njo narežite lupino pomaranč ali limon ter pustite, da se kuha na zmernem ognju. Z izparevanjem bo zrak postal bolj vlažen, vonj citrusov pa bo blagodejno vplival na vaše počutje.
Sušenje perila
Namesto da mokro perilo sušite v skrivnih prostorih, ga raje izkoristite kot naravni vlažilec zraka. Stojalo za sušenje perila postavite čim bližje k radiatorju ali pa ga sušite celo na radiatorju in tako bo voda, ki bo izparevala, vlažila zrak.