Pan Pan, ki so ga poimenovali »junaški očka«, je zapustil 130 potomcev, kar sicer predstavlja četrtino vseh pand, ki živijo v ujetništvu. »Stanje se mu je hitro poslabšalo, ni se mogel premikati niti jesti,« so sporočili iz rezervata, v katerem je prebival panda, katerega ime pomeni upanje. »Zapustil nas je, potem ko so se poskusi zdravniškega osebja, da bi ga rešili, izkazali za neuspešne. Upamo, da v nebesih ne bo več trpel zaradi bolezni,« so še poudarili.
Pričakovana starost pand v divjini je okoli 20 let, pri čemer tisti v ujetništvu običajno živijo dlje. Starost, ki jo je dosegel Pan Pan, je kljub temu izjemna. »Njegova starost ustreza 100 človeškim letom,« je povedal eden od skrbnikov rezervata.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Najstarejša samica
Najstarejši samec pande se je skotil leta 1985 v kitajski provinci Sečuan, vendar je bil že po nekaj mesecih premeščen v rezervat. Najstarejši živeči panda je sicer 36-letna samica Basi, ki je nasledila 38-letno samico Jia Jia, ki je poginila oktobra. Kitajska je s številnimi ukrepi število v naravi živečih pand v zadnjih 10 letih povečala za 16 odstotkov, in sicer s 1596 na 1864. Mednarodna unija za ohranitev narave (IUCN) je zato želela pande umakniti s seznama ogroženih vrst, a je Peking to označil za prezgoden ukrep.