Jeseni vsekakor ni čas samo za sajenje zimske solate, ampak lahko posejete tudi motovilec, rukolo in špinačo. V tem času lahko poskusite tudi s sejanjem azijskih listnatih rastlin, ki jih lahko kupite v bolje založenih trgovinah s semeni. Najbolje bo, če jih boste posejali v vrste, da jih boste lažje rezali, oskrbovali in varovali pred plevelom. Rukola in azijske listnate rastline so dobre tudi za zeleni podor, zato jih lahko podkopljete, če vam jih ne bo uspelo pojesti.
Ni še prepozno za špinačo in zimsko solato
Špinačo in zimsko solato lahko sejete do sredine oktobra, da je ne bo prehitro zmanjkalo, pa jo lahko sejete v dvotedenskih presledkih že od avgusta dalje. Pomembno je, da jo sejete plitvo, za prst globoko, na razdalji okoli 30 centimetrov. Priporočljivo je, da gredice pred sejanjem pognojite z naravnimi gnojili. Prav tako še ni prepozno za sadike, saj so v tem času že dovolj močne, da se bodo obdržale čez zimo.
Čas za čebulo in česen
Oktober je idealen mesec tudi za sajenje čebule in zimskega česna. Vendar nič ne bo narobe, če boste sajenje česna zamaknili v drugo polovico meseca, saj je za odebelitev in deljenje v stročke potrebna določena količina nizkih temperatur. Posejete lahko še nekatere druge vrste, kot so por, drobnjak in stoletni luk. Prav tako morate biti zelo previdni zaradi škodljivcev, saj v tem času napadata čebulna muha in porova zavrtalka. Najboljša rešitev bo, če boste slednja pridelka obvarovali s kopreno za vrt ali kakšnimi starimi zavesami, med gredice pa lahko postavite lepljive plošče, ki bodo zmanjšale napad vseh letečih škodljivcev.