Stone je med predstavitvijo svojega novega filma Snowden na prvem dnevu konvencije Comic-Con povedal, da je aplikacija del vse večjega kapitalističnega nadzora. »Je najhitreje rastoč posel do zdaj, v to, kar imenujem nadzor, in to je rudarjenje za podatki, so vložili ogromno denarja,« je poudaril Stone. »Ustvarjalci aplikacije rudarijo za podatki vsake osebe v tem prostoru, od tega, kaj kupujete, kaj vam je všeč, do najpomembnejšega: kako se obnašate,« je še opozoril Stone.
Realistična igra, ki temelji na sledenju trenutne lokacije, je po izidu na začetku meseca čez noč postala senzacija, kljub kritikam, da od uporabnikov zahteva tudi Googlovo zgodovino brskanja ter elektronski poštni naslov.
Aplikacija omogoča novo raven vseprisotnega nadzora
»Naredili bodo model, ki se z vašim obnašanjem ujema, in vas z njim hranili.«
Trikratni dobitnik oskarja Oliver Stone je tudi zatrdil, da je Pokemon Go nova raven vseprisotnega nadzora. »Videli boste lahko novo obliko robotske družbe, kjer bodo vedeli, kako se želite obnašati. Naredili bodo model, ki se z vašim obnašanjem ujema, in vas z njim hranili. Temu bi lahko rekli totalitarizem.«
Prav tako so igro okrivili za številne zločine, prometne prekrške in druge pritožbe povsod po svetu. Igralci Pokemon Go morajo v realnem svetu s pomočjo navigacijskega sistema iskati figurice oz. pokemone, ki jim omogočajo nadaljevanje igre. Včasih pa jih igra premami, da odtavajo na nenavadne lokacije, kot so bolnišnice, pokopališča ali celo sosedova hiša. Na Floridi je denimo na najstnika, ki sta med iskanjem pokemonov zašla, streljal lastnik hiše, saj je mislil, da gre za vlomilca. Igro so začeli izkoriščati nepridipravi za rope, pomeni pa tudi veliko nevarnost v prometu. Po svetu beležijo primere, ko igralci virtualne like lovijo kar med vožnjo.