Vivek Wadhwa, eden največjih strokovnjakov na področju vsega tehnološkega, trdi, da se je človeštvo znašlo tik pred mejnikom, kakršnega je predstavljala industrijska revolucija. »To se dogaja zdaj. Tehnologija odstranjuje delovna mesta. V desetletju ali dveh bodo roboti in umetna inteligenca zmožni opravljati praktično vsako delo, ki ga danes opravljajo ljudje. Smo na poti v prihodnost brez služb. Sliši se grozljivo, a to je resničnost tehnologije,« je povedal Wadhwa.
V le dveh desetletjih bo moralo človeštvo premisliti družbo, kapitalizem in definicijo človeka kot takega.
Akademik pa slabim obetom navkljub ostaja optimističen. »Pritožujemo se nad 40 urami na teden – kdo pravi, da jih moramo oddelati toliko? Zakaj ne 10 ur na teden? Zakaj ne moremo vsakomur nuditi osnovnega zaslužka, s katerim je mogoče preživeti, delo pa postane nekaj, kar hočeš in početi in kadar to hočeš početi?« je dejal.
V le dveh desetletjih bo moralo človeštvo premisliti družbo, kapitalizem in definicijo človeka kot takega – samo zaradi robotike in umetne inteligence, je prepričan Wadhwa. Prepričan pa je tudi, da se moramo prihoda umetne inteligence veseliti, saj da smo na poti v prihodnost, o kakršni smo sanjali.