Pötsch je povedal, da pri interni preiskavi škandala sodeluje okoli 450 strokovnjakov, vendar pa kaj več o odgovornih za manipulacije pri okoli 11 milijonih Volkswagnovih dizelskih vozil za zdaj ne more povedati, dokler "izsledki ne bodo absolutno vodotesni".
Cilj je, da končno poročilo pripravijo do skupščine podjetja, napovedane za 21. april 2016, je še povedal Pötsch.
V preiskavi so doslej pregledali 1500 elektronskih nosilcev podatkov. Izvedli so 87 pogovorov z zaposlenimi. "Še več pa jih bo sledilo," je povedal Pötsch.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Napovedal je tudi spremembe internih pravil, da do tovrstnih škandalov ne bi več prihajalo. Še posebej naj bi to veljalo za razvoj programske opreme za krmilne enote motorja.
Afera Dizelgate je izbruhnila septembra, ko je ameriški okoljski regulator EPA obtožil Volkswagen, da je med uradnim testiranjem s pomočjo posebnih računalniških programov manipuliral z izpusti svojih dizelskih agregatov, da so kazali nižje vrednosti izpustov škodljivih dušikovih oksidov.
Dejansko pa so Volkswagnovi dizli med običajno vožnjo izpustili v ozračje tudi 40-krat več škodljivih snovi, kot dovoljujejo ameriški standardi, ki so sicer višji od evropskih. Spornih naj bi bilo več kot 11 milijonov vozil znamk Volkswagen, Audi, Seat in Škoda.
Sledila so številna razkritja o manipulacijah in goljufanju, ki so močno oškodovala ugled koncerna. Podjetje pa prvič po 20 letih posluje v rdečih številkah.