Že osem let zapored dijaki Gimnazije Celje - Center (GCC) v sodelovanju z Interact klubom Celje in Društvom GCC dan pred jesenskimi počitnicami pripravljajo dobrodelni koncert. Mlade je letos ganila težka zgodba dveh deklic – Zale in Loti, ki se spopadata s cerebralno paralizo. Denar so zbirali vsi – učitelji, dijaki, starši, pokrovitelji in številni gostje, ki so prišli na koncert; zbrali so skupno nekaj več kot 3500 evrov, s katerimi so pomagali obema družinama pri kritju stroškov dragih terapij v tujini.
NASTOPILA ZNANA IMENA
Na koncertu so nastopila znana imena slovenske glasbene scene, med drugimi tudi Kataya in zasedba Nude, seveda pa niso manjkale glasbene zasedbe šole in solistka Katja Stropnik, sicer dijakinja 4. č, ki je letos prevzel celotno organizacijo koncerta. S svojo prisotnostjo so koncert podprli številni protokolarni gostje, predstavniki občine, šolskega ministrstva in zavoda za šolstvo, pa učenci, dijaki in ravnatelji celjskih osnovnih in srednjih šol.
Skupno je koncert obiskalo več kot 1100 ljudi. »Pomagajmo razpreti krila, je bila misel, ki nas je letos vodila pri pripravi koncerta. Mislim, da nam je znova uspelo dokazati, kako pomembno je, da z mislijo na sočloveka v stiski stopimo skupaj in naredimo vse, kar je v naši moči, da mu ponudimo pomoč. Dokazali smo, da je mar tudi nam mladim, ki smo ljudje in želimo to tudi ostati, ne glede na pesimistične novice in navidezno nemoč, ki naše generacije spremlja vsak dan,« je v sporočilu za javnost zapisala Eva Kreže, predstavnica 4. č in Interact kluba Celje. Tudi ravnatelj Gregor Deleja in mentorica dijaške skupnosti Marjana Turnšek s ponosom in veseljem ugotavljata »da solidarnost na GCC ni le beseda na papirju, ampak vrednota, ki daje poseben pomen tistemu delu vzgoje in izobraževanja, ki je ob znanju, delu, skupaj z iskreno mislijo in strpnostjo še kako pomembna«.
DEL ŠOLSKE TRADICIJE
Na GCC je dobrodelnost res močan del šolske tradicije, šola se lahko pohvali s številnimi akcijami, ki jih večinoma spodbudijo dijaki sami. Že vrsto let sodeluje pri nacionalni akciji Anina zvezdica, dijaki in učitelji zbirajo star papir, tekstil, tonerje in zamaške, šolske potrebščine, igrače in oblačila ter se s humanitarnimi projekti redno odzivajo na aktualne problematike, tudi v okviru delovanja mreže Unesco ASPnet in mreže Ekošol.